Jak poprawić sobie nastrój kolorami?

Jak poprawić sobie nastrój kolorami?

Czy wiesz, że znaczenie dla Twojego nastroju może mieć kolor zarówno stroju kąpielowego, jak i koca oraz ścian pokoju, w którym spędzasz czas? Nawet jeśli na co dzień nie zastanawiasz się nad wyborem koloru ubrania, wiedz, że podświadomie barwy dla Ciebie mają ogromne znaczenie. Ich świadome wybieranie i otaczanie się relaksującymi, poprawiającymi nastrój odcieniami może działać tak samo dobrze, jak delektowanie się gorącą czekoladą czy innym ulubionym napojem.

Jakie kolory warto nosić zimą?

Zimą nastrój wielu osób spada na łeb, na szyję – z powodu krótszych dni, szybciej zapadającego zmroku, niższych temperatur. Niektórzy cieszą się z powodu nadchodzących świąt, innych stresują gorączkowe przygotowania do Bożego Narodzenia i sylwestra. Nie bez powodu to czerwony jest hitem w modzie zimowej 2018 – czerwone ubrania z najnowszych kolekcji światowych marek możesz zobaczyć na MyBaze.com.

Kolor czerwony na zimę – zalety i wady

Kolor czerwony pobudza i dodaje energii, motywuje do działania, zachęca do bycia dynamiczną, jednak ma też swoje minusy. Jeżeli decydujesz się na total look, przez inne osoby możesz zostać odebrana jako osoba zbyt pewna siebie, ze skłonnością do przywództwa i rządzenia innymi. Niestety kolor czerwony może wywołać negatywne emocje – dlatego warto go łączyć z bardziej subtelnymi, stonowanymi barwami, na przykład kontrastowym, delikatnym, pudrowym różem.

Różowa landrynka?

Chociaż wiele osób uważa kolor różowy za infantylny, umiejętne wybranie jego odcienia i połączenie z innymi barwami może stworzyć elegancką stylizację, na przykład w połączeniu z ciemnoniebieskimi dodatkami i jeansami. Delikatny kolor różowy jest bardzo wdzięczny, urokliwy i świadczy o optymistycznym nastawieniu do otoczenia. Może symbolizować delikatność i uczuciowość. W jasnoróżowym, pastelowym różu możesz czuć się wrażliwa, łagodna i pogodna – podobnie jak w kolorze zielonym.

Zieleń natury

Zielony także należy do gamy kolorów, które mają optymistyczny wydźwięk. Kojarzy się przede wszystkim z relaksem na łonie natury. Osoby, które noszą kolor zielony, są odbierane jako spokojne i lubiące słuchać innych, a także pomagać w rozwiązywaniu ich problemów. Jeżeli masz gorszy dzień, nie ubieraj się od stóp do głowy w ciemne, smutne kolory. O ile kolor czerwony i pomarańczowy może Cię dodatkowo stresować przez swoją żywiołowość, łagodna zielona barwa pomoże Ci się uspokoić i przegonić stres. Pamiętaj też, że humor może Ci poprawić nawet ulubiona herbata pita z zielonego kubka.

Żółty na rozświetlenie pochmurnego dnia

Słoneczny żółty pomoże Ci przywołać wspomnienia gorącego lata i pozbyć się uczucia chłodu, jakiego można doznać, ubierając się chłodnego dnia na jasnoniebiesko. Osoba ubrana w żółty sweter czy sukienkę jest odbierana przez otoczenie jako rozmowna dusza towarzystwa. W kolorze żółtym możesz czuć się przyjaźnie nastawioną osobą do innych ludzi, radośnie, a także kreatywnie, ponieważ żółty jest symbolem mądrości, twórczości – ogólnie aktywności umysłowej.

Kiedy następnym razem staniesz przed szafą w poszukiwaniu ubioru, przypomnij sobie, jak na człowieka i jego otoczenie oddziałują kolory – i zamiast czarnego swetra w połączeniu z powycieranymi jeansami spróbuj wybrać ubrania w innych barwach lub takie kup. Pamiętaj, aby nie robić tego na siłę. Jeżeli źle się czujesz, wybranie wbrew sobie danego koloru może sprawić, że przez cały dzień będziesz czuć dyskomfort. Wtedy wystarczy drobny dodatek – który może być Twoim amuletem – w optymistycznym kolorze, aby poczuć się trochę lepiej.

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE