Jak dobrać perfumy do osobowości? Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek

Jak dobrać perfumy do osobowości? Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek

Zasadniczo perfumy składają się z trzech nut zapachowych – nuty głowy, serca oraz bazy – które różnią się od siebie czasem utleniania. Z tego powodu perfumy pachną inaczej bezpośrednio po aplikacji, a inaczej po kilku czy kilkunastu godzinach od nałożenia ich na skórę.

Co musisz wiedzieć o perfumach?

Jako pierwsza wyczuwana jest nuta głowy, która pełni niejako rolę wizytówki perfum. Choć utrzymuje się na skórze stosunkowo krótko, to od niej w głównej mierze zależy, czy dany zapach w ogóle nam się spodoba. Jako drugą możemy poczuć nutę serca, będącą nutą dominującą i nadającą perfumom charakter. Nuta serca zazwyczaj towarzyszy nam przez około dwie godziny od aplikacji, niemniej w przypadku najlepszych gatunkowo zapachów – nawet do czterech. Jako ostatnia wyczuwana jest nuta bazy, nazywana także nutą głębi bądź nutą podstawową. W związku z tym, że utrzymuje się na skórze nawet przez kilkanaście godzin, stanowi ona swoiste tło zapachu.

Jak dobrać zapach do osobowości kobiety?

Nie jest tajemnicą, że kobieta bywa zmienną. Z tego powodu w jej kolekcji mogą znajdować się rozmaite zapachy, zarówno delikatne i orzeźwiające, jak i nieco intensywniejsze, orientalne nuty, takie jak Brecourt. Istnieje jednak kilka sprawdzonych wskazówek, którymi możemy kierować się podczas zakupu perfum dla kobiety.

Dla pań o romantycznej naturze najlepszą propozycją będą subtelne zapachy o kwiatowym aromacie, przykładowo połączone z nutami owocowymi bądź piżmem. Kobiety ceniące elegancję lubią z kolei sięgać po perfumy orientalne i korzenne oraz zapachy na bazie piżma, kardamonu i cynamonu.

jak-dobrac-perfumy-do-osobowosci-brecourt-2.jpg

Miłośniczkom sportu i aktywności przypadną do gustu odświeżające, dodające energii perfumy cytrusowe, zaś urodzona bizneswoman pokocha lekkie i dyskretne aromaty, stworzone na bazie kwiatów, owoców czy drzewa sandałowego.

Jak dobrać perfumy do osobowości mężczyzny?

Eleganccy i pewni siebie mężczyźni będą najlepiej czuli się otoczeni klasycznym, drzewnym zapachem, charakteryzującym się głębokim i ciepłym aromatem. Ciekawą propozycją mogą być jednak również perfumy na bazie piżma z delikatną nutą przypraw i cytrusów.

Nieco tajemniczy panowie o zmysłowej naturze będą natomiast preferowali nieco cięższe, słodsze zapachy orientalne. Nie stronią oni od perfum z wyraźnymi nutami wanilii, drzewa sandałowego oraz przypraw, na bazie ambry bądź piżma.

jak-dobrac-perfumy-do-osobowosci-brecourt-3.jpg

Mężczyznom aktywnym i będącym w ciągłym ruchu do gustu przypadną zwłaszcza świeże, cytrusowe zapachy, wzbogacone nutami pomarańczy, mandarynki, cytryny, przypraw i drewna, z kolei z myślą o rekinach biznesu stworzono perfumy z nutami ziół, bergamotki, paczuli oraz kwiatów.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE