Jak dobrać fryzurę ślubną?

Jak dobrać fryzurę ślubną?

Mówi się, że ślub to najważniejszy i jedyny taki dzień w życiu Młodej Pary. Tego dnia Narzeczeni oficjalnie postanawiają, że będą ze sobą do końca życia. Ważne więc, by podczas tej wzruszającej uroczystości oboje czuli się pięknie i komfortowo. Na taki nieskazitelny wizerunek Młodych składa się wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest odpowiedni dobór fryzury. I, o ile w przypadku Pana Młodego sprawa jest dość prosta – zazwyczaj jego zabiegi fryzjerskie ograniczają się do ostrzyżenia „jak zwykle” ;), o tyle, w przypadku Panny Młodej sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Jakie uczesanie wybrać i jak sprawić, by tego dnia włosy wyglądały po prostu pięknie?

Nie szalej

Jeśli na co dzień wybierasz rozpuszczone włosy, bo w nich jest Ci najwygodniej albo, co gorsza, uważasz, że masz np. odstające uszy, zapomnij o upiętym na środku głowy koku na ślubie. Choć teraz myślisz, że takie uczesanie będzie miało bardziej odświętny charakter i nie będziesz wyglądać „jak zwykle”, podczas ceremonii możesz czuć się nieswojo. W doborze fryzury ślubnej kieruj się własnym poczuciem estetyki, ale i… swoim kształtem twarzy.

Sprawdź fryzjera

Aby uniknąć wpadki z uczesaniem ślubnym, wybierz sprawdzonego fryzjera. O odpowiednią osobę możesz popytać np. wśród znajomych, którzy ślub mają za sobą lub poszukać w Internecie. Kiedy już zdecydujesz się na dany zakład, warto do wybranego fryzjera udać się kilka razy, aby sprawdzić, czy na pewno spełnia Twoje oczekiwania. Możesz w tym celu wybrać się do salonu pod pretekstem podcięcia grzywki lub końcówek. Jeśli po takich „konspiracyjnych” wizytach uznasz, że Ty i Twój fryzjer rozumiecie się niemal bez słów, pamiętaj, aby wcześniej umówić się jeszcze na próbne czesanie ślubne. Dzięki temu, o tym jak będziesz wyglądać w tym wyjątkowym dniu przekonasz się odpowiednio wcześniej, a do swojej wymarzonej fryzury będziesz mogła jeszcze wprowadzić ewentualne poprawki.

Zadbaj o włosy

Aby w dniu ślubu Twoje włosy były piękne i zdrowe, co najmniej kilka miesięcy przed uroczystością zafunduj im kurację odżywiającą. Jak to zrobić? Zwykły szampon zamień na delikatniejszy (bez silnie czyszczących substancji, np. SLS), po każdym myciu nakładaj na włosy odżywkę, a dwa razy w tygodniu – maskę pielęgnującą. Zrezygnuj też z gorącego nawiewu w suszarce.

Zainspiruj się

Zupełnie nie masz pomysłu na uczesanie ślubne, a wielki dzień coraz bliżej? A może zawęziłaś już „krąg” wybranych fryzur, ale nie potrafisz zdecydować, w której z nich chciałabyś stanąć przed ołtarzem? Nie Ty jedna. Wybór ślubnego uczesania jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, że niemal co roku pojawiają się nowe trendy we fryzjerstwie ślubnym. Pamiętaj jednak, aby najnowszymi trendami się jedynie INSPIROWAĆ, a ostateczną decyzję o wyborze uczesania uzależnić od tego, jak czujesz się w nim czujesz i czy pasuje ono do ślubnych ozdób i sukienki.

Poniżej znajdziesz wybrane przez nas modne uczesania ślubne.

zdjęcia: shutterstock, depositphotos

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE