Hamak wewnętrzny do domu – w jakich przestrzeniach może zawisnąć?

Hamak wewnętrzny do domu – w jakich przestrzeniach może zawisnąć?

 Hamak wewnętrzny może zawisnąć w sypialni, w salonie lub w jakimkolwiek innym miejscu, które wykorzystujemy w celach relaksacji i odpoczynku. Będzie świetnym wyposażeniem pokoju dzieci, którym da przednią zabawę na co dzień.

Jaki hamak wybrać do domu?

Hamaki do wnętrz nie różnią się szczególnie od hamaków ogrodowych czy tarasowych. To te same hamaki, tyle że możemy wybierać spośród materiałów mniej wytrzymałych na warunki atmosferyczne. Przykładowo, jeśli do ogrodu wybierzemy hamak wykonany z poliestru, do pokoju wystarczy nam miły i wytrzymały hamak z wełny lub bawełny.

Bardzo często wybór pada na hamak brazylijski, czyli podwieszany na stelażu lub pod sufitem hamak-fotel. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby we wnętrzu pojawił się hamak klasyczny. Aby go zawiesić musimy wyposażyć ściany w mocne haki, do których przywiążemy końce hamaku.

Z hamakiem, czyli stylowo

Jeśli uważamy się za dzieci lata i podróży egzotycznych, hamak z pewnością wpasuje się we wnętrze naszego domu. To idealny dodatkowy mebel do wnętrz utrzymanych w klimacie hipisowskim, boho, a także kolonialnym, w których znajduje się mnóstwo pamiątek z dalekich wypadów. Hamak może być zresztą jedną z nich. Ale ten alternatywny fotel pasuje również do pomieszczeń urządzonych nowocześnie oraz eklektycznie.

Na hamaku możemy położyć poduszki, co wzmocni jego walory ozdobne. Nie zapominajmy jednak o bardzo praktycznej cesze hamaku – może on bowiem stanowić dodatkowe miejsce relaksu w pomieszczeniu, gdzie brakuje kąta na jeszcze jeden fotel. Hamak może wyznaczać także strefę odpoczynku w dużym pokoju dzielonym z kuchnią lub w lokalu typu studio. Jeśli zaś dysponujemy większą ilością miejsca, możemy pokusić się o hamak ze stelażem.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE