Akcesoria i ozdoby na taras lub do ogrodu – co kupić?

Akcesoria i ozdoby na taras lub do ogrodu – co kupić?

Ten trend spowodował, że wielu z nich decyduje się nie tylko na upiększenie ogrodu i tarasu pięknymi, kolorowymi kwiatami, ale także ozdobami i akcesoriami, które sprawią, że przestrzeń ta stanie się użyteczna.

W tym artykule:

Lampiony

Lampiony ogrodowe i tarasowe to hit ostatnich kilku sezonów. Wszystko z powodu rosnącej popularności obchodów nocy świętojańskiej, w czasie których świetlne lampiony wypuszcza się w niebo. Nic w tym dziwnego, że zagościły one także na przydomowych terenach zielonych – mają w końcu niemały wpływ na ich estetykę. Tarasy i werandy wyposażone w większe lampiony są bardziej klimatyczne, stylowe, ale przede wszystkim dość dobrze oświetlone, co na pewno będzie bardzo dużą zaletą w czasie wieczornych imprez. Z kolei małe lampioniki świetnie sprawdzą na stolikach jako element dekoracyjny.

Jakich lampionów szukać? Dobrym rozwiązaniem będą te wykonane z kamieni, np. granitu, które dostępne są w ofertach zakładów takich jak http://nagrobki-granitex.pl. Są w pełni bezpieczne, ognioodporne, a do tego radzą sobie świetnie nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Rewelacyjnie sprawdzają się też lampiony metalowe lub ceramiczne. Z kolei niezbyt dobrą decyzją jest kupienie lampionu drewnianego – choć to materiał ekologiczny, niestety może szybko się zapalić od świeczki.

Meble

O ile lampiony mogą być traktowane jako gadżet opcjonalny, o tyle meble to obowiązkowe wyposażenie każdego ogrodu i tarasu, zwłaszcza jeśli myśli się o uczynieniu z tych miejsc np. letniej jadalni lub miejsca spotkań. Czy takie meble są drogie? Zależy to od rodzaju materiału, z którego będą wykonane. Do najtańszych należą meble plastikowe, dostępne nie tylko w centrach ogrodniczych, ale też w popularnych marketach budowlanych. Ich zalety, oprócz ceny, to lekkość – bez problemu można je przenosić. Niestety, łatwo blakną od słońca, dlatego jeśli mają się znajdować w niezadaszonym miejscu, po krótkim czasie przestaną dobrze wyglądać. Ostatnio sporo osób decyduje się na meble rattanowe, zwłaszcza minikanapy i fotele z pasującymi materacami. Rzadziej wybieraną opcją są meble żeliwne – nie dość, że są drogie, to jeszcze ciężkie.

Grill

Żaden taras i ogród nie będzie kompletny bez grilla. Wielu Polaków decyduje się na niewielkich rozmiarów grille blaszane, które można dostać w supermarketach. Mają one swoje plusy – można je rozłożyć w dowolnym miejscu (są lekkie), a do tego nie zajmują dużo przestrzeni. Minusy? Nie prezentują się elegancko i dość często trzeba je wymieniać. Korzystniejszą opcją wydaje się kominek grillowy z wędzarnią. Nie dość, że to rozwiązanie na lata, to jeszcze z powodzeniem można takiego grilla dopasować do reszty otoczenia.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE