Gra o grilla, czyli jak urozmaicić spotkanie przy grillu

Gra o grilla, czyli jak urozmaicić spotkanie przy grillu

Czas spędzony na grillowaniu to doskonały pretekst do spotkań towarzyskich, relaksu i przede wszystkim okazja do zajadania się apetycznie przypieczonymi smakołykami. Zastanawiasz się co możesz jeszcze zrobić, aby zwykłe spotkanie przy grillu zamieniło się w niezapomnianą zabawę? Podpowiemy Ci.

Dobra organizacja

Nawet najbardziej wymyślne atrakcje nie spełnią swojego zadania, jeśli zabraknie dobrej organizacji. Pamiętaj zatem, aby odpowiednio wcześnie się przygotować. Pierwszym krokiem do organizacji zabawy przy grillu jest sporządzenie listy gości. Dopiero wtedy, kiedy będziesz wiedzieć kogo chcesz zaprosić, możesz zaplanować zakupy.

UWAGA! Jeżeli na Twojej liście gości znalazły się dzieci, wegetarianie lub osoby, które z rożnych powodów po prostu unikają pewnych składników w swojej diecie, uwzględnij to podczas zakupów. Grill daje tak wiele możliwości, że dla każdego znajdziesz coś dobrego, co szybko przygotowujesz na ruszcie.

Ty najlepiej znasz swoich znajomych, więc miej to na uwadze, kiedy będziesz ich zapraszać. Chodzi o to, by dać im znać odpowiednio wcześnie, aby mogli sobie bez problemów wpisać Twoją grillową imprezę w kalendarzu.

Na spotkaniach „pod chmurką” nie wolno zapominać o podstawowych akcesoriach. Papierowe talerzyki i plastikowe sztućce zdecydowanie ułatwią Ci sprzątanie po zakończonym spotkaniu. Niezawodne okażą się także papierowe serwetki. Jeżeli planujesz grilla po południu, możesz wyposażyć się w specjalne świece odstraszające komary i lampiony, które urokliwie oświetlą miejsce spotkania. Muzyka lecąca w tle wprowadzi wszystkich w imprezowe nastroje.

Plan grillowania

Plan spotkania nierozerwalnie łączy się z organizacją i jest gwarantem sukcesu. Dokładnie zaplanuj godzinę rozpoczęcia zabawy. Wszystkie potrawy przygotuj odpowiednio wcześnie. Grilla rozpal tuż przed przybyciem gości, aby wraz z momentem ich przybycia móc położyć na ruszcie pokarmy. Unoszący się aromat piekących się dań podsyci apetyt Twoich gości.

Do momentu, kiedy jedzenie się nie upiecze, poczęstuj współbiesiadników napojami i małymi przekąskami. To doskonały moment na konwersacje.

Po jedzeniu najlepiej zaproponować gościom „lekkie” zabawy, np. kalambury. Podzielcie się na drużyny i wybierzcie kategorię. Przedstawiane, zabawne hasła dostarczą Wam zdrową porcję śmiechu. Inną zabawą jest tzw. „kim jestem”. Przygotuj wcześniej karteczki z imionami różnych postaci historycznych, z bajek i filmów, celebrytów i wrzuć je do pudełeczka. Niech każdy z uczestników zabawy nie podglądając wylosuje po jednej karteczce i przyklei sobie na czoło. Zadając pytania pozostałym uczestnikom zabawy odnośnie postaci ze swojej karteczki, gracz odgaduje kim jest postać z jego karteczki.

Ruchowe zabawy są idealne podczas obficie zastawionego stołu. Przeciąganie liny, gra w piłkę czy popularny na zachodzie wyścig w workach oprócz dobrej zabawy, będzie przyjemną formą fitnessu na świeżym powietrzu.

Co dla najmłodszych?

Dzieci nienawidzą się nudzić. Przygotuj dla nich koce oraz szczypce do bielizny i ustal konkurs na najlepszy namiot. Piłka do gry czy badminton dla starszych dzieci sprawdzą się w każdej sytuacji. Zabawy słowne, typu „kto wymyśli więcej wyrazów na daną literę”, oprócz recepty na nudę, zawierają aspekty edukacyjne. Dzięki niej dzieci poszerzą zasób swojego słownictwa.

Maluchy chętniej jedzą potrawy, które same przygotowały. Mogą się więc spełnić w roli małych pomocników, przygotowując razem z Tobą kolorowe szaszłyki. Grillowanie warzyw i owoców, to nie tylko sposób na zajęcie czasu najmłodszym, ale również opcja na przyrządzenie dietetycznych i zdrowych posiłków.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE