Fish SPA, czyli pomocne rybki

Fish SPA, czyli pomocne rybki

Fish SPA, czyli zabieg pielęgnacyjny stóp lub dłoni, pojawił się w ofercie salonów kosmetycznych całkiem niedawno. W Polsce staje się coraz bardziej popularny. W miejscowościach turystycznych w krajach Europy zabiegi w fish spa dostępne są nawet na nadmorskich deptakach. Na czym polega ten zabieg?

Rybki Garra Rufa

Najistotniejszym elementem są małe rybki gatunku Garra Rufa, pochodzące z rodziny karpiowatych. W swoim naturalnym środowisku żyją w rzekach i źródłach w krajach takich jak Turcja, Syria, Irak i Iran. Rybki mają niewielkie wymiary – dorosłe osobniki osiągają długość ok 6-7 cm. Decydując się na zabieg w fish spa powinniśmy zwrócić uwagę na długość rybek – by zabieg był skuteczny rybki powinny mierzyć przynajmniej 4 cm.

Zasada działania

Rybki Garra Rufa używają swoich ssących pyszczków by usunąć martwy lub zniszczony naskórek, co dodatkowo wspomaga ukrwienie skóry. Poprzez takie działanie stopy nie tylko wyglądają lepiej, ale poprawia się nasze samopoczucie. Relaksujemy się i odprężamy. Ponadto, oczyszczając skórę stóp i dłoni, rybki wydzielają Ditranol – enzym korzystnie działający na zmiany skórne takie jak wypryski, zapalenia, egzemy czy łuszczyca.

Czysta woda

Zabiegi fish SPA są bezpieczne i higieniczne, ponieważ woda w zbiornikach z rybkami jest filtrowana i oczyszczana zarówno mechanicznie, jak i chemicznie, a także poddawana działaniu specjalnych lamp UV-C, które sprawiają, że jest czysta.

Fish SPA w Polsce

W salonach oferujących ten zabieg ceny 1 sesji 15-minutowej wahają się od 40 do 100 zł i od 79 zł za 30 minut w zależności od miasta. Najlepsze rezultaty osiąga się wykonując zabieg regularnie – 2 do 3 razy w miesiącu.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE