Farbowanie włosów doczepianych – jak zrobić to dobrze?

Farbowanie włosów doczepianych – jak zrobić to dobrze?

Jednak nie każda kobieta została przez naturę hojnie obdarzona, w związku z tym coraz więcej osób korzysta z przedłużania i zagęszczania włosów. Każdy zakład fryzjerski obecnie posiada w zakresie swoich usług przedłużanie czy zagęszczanie włosów. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele rodzajów włosów, które mogą zostać doczepione, począwszy od włosów sztucznych, wykonanych z włókien syntetycznych wysokiej jakości, w rozmaitych kolorach, skończywszy oczywiście na naturalnych. Jednak pielęgnacja włosów doczepianych wymaga używania dobrych kosmetyków i właściwych produktów. Podobnie jest z farbowaniem włosów doczepianych. Należy wiedzieć, jak to zrobić dobrze, aby móc się cieszyć pięknym kolorem przez długi czas.
 

Wybór włosów do farbowania

Podczas zastanawiania się nad farbowaniem włosów, należy mieć świadomość, jakiego rodzaju są doczepiane włosy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ włosy sztuczne nie zafarbują się. Wszystko dlatego że nie posiadają łusek we włosach, które ulegają zabarwieniu przez pigment zawarty w farbie do włosów. Co innego naturalne włosy doczepiane. Ten rodzaj włosia bez problemu można farbować, bowiem zachowuje się jak normalne włosy, którym można dowolnie zmieniać kolor. Dlatego przy zagęszczaniu i przedłużaniu włosów należy się zastanowić, czy będą miały zostać farbowane czy też nie i wybrać odpowiedni rodzaj włosia do późniejszego użytkowania. Trudno sobie bowiem wyobrazić sytuację, w której włosy doczepiane wyróżniają się kolorem od pozostałych na skutek nieudanej koloryzacji. 

Kosmetyki do farbowania

Przy farbowaniu włosów doczepianych należy przede wszystkim dokładnie sprawdzić kosmetyk, którym mają być koloryzowane. Jest to niezwykle ważne, bowiem naturalne doczepiane włosy, pomimo tego, że nie są sztuczne, są martwe. W związku z tym należy mieć świadomość, że te włosy nie mają już zdolności regeneracyjnych tak jak prawdziwe. Dlatego kosmetyki do farbowania włosów naturalnych doczepianych muszą być bardzo delikatne, a co najważniejsze nie zawierać sztucznych utleniaczy typu amoniak czy woda utleniona. Tylko takie farby nie będą miały wpływu na żywotność naturalnych doczepionych włosów. Co więcej, woda utleniona, która jest zazwyczaj zawarta w produktach do rozjaśniania włosów, spowoduje, że kolor w ogóle nie powstanie na sztucznych włosach lub będzie po prostu niewłaściwy. Wszystko dlatego, że włosy doczepiane – nawet te naturalne – są martwe, w związku z czym nie zareagują w taki sam sposób z farbą, w skład której wchodzi woda utleniona, jak włosy naturalne żywe. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na skład kosmetyku do farbowania i wybierać najlepiej nie zwykłe szampony koloryzacyjne, ale farby z olejkami, które nie niszczą zbyt mocno struktury włosa.

Koloryzacja włosów doczepianych

Natomiast farbowanie włosów doczepianych, oczywiście tych naturalnych, przebiega dokładnie tak, jak w wypadku zwykłych włosów. Należy postępować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu farby, z tą różnicą, że nie trzeba nakładać odżywki na doczepione włosy. Ten rodzaj włosia nie podlega regeneracji, dlatego nie wymaga nawilżania odżywkami regeneracyjnymi. W celu uzyskania blasku wystarczy zastosować na przykład płynny jedwab czy olejek arganowy. Wówczas włosy będą delikatne, nabłyszczone i niczym nie powinny się odróżniać od tych prawdziwych. Warto także zwrócić uwagę na kolor włosów, które kupujemy. Jeżeli docelowo mają na głowie powstać włosy blond, to nie należy kupować doczepionych włosów ciemnych, bowiem ich rozjaśnienie będzie po prostu niemożliwe. W związku z tym lepiej jest kupić włosy jasne blond, w kolorze jak najbardziej zbliżonym do zamierzonego. Obecnie na rynku jest niezwykle duża oferta włosów naturalnych doczepianych, dlatego warto dokładnie poszukać i kupić włosy jak najbardziej zbliżone do tych naturalnych.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE