Do czego wykorzystać worki jutowe?

Do czego wykorzystać worki jutowe?

Te wykonane z włókien juty torby przydają się w ogrodnictwie, przechowywaniu, ale również w dekorowaniu mieszkań. Sprawdź, do czego możesz je wykorzystać w swoim gospodarstwie domowym!

Worki jutowe do ogrodu!

Worki jutowe sprawdzają się w przydomowych ogrodach z oczywistych względów – pasują do nich estetycznie, ponieważ wykonane zostały z naturalnych materiałów. Dlatego też wykorzystując je przy pracach ogrodowych, nie narażasz swojego otoczenia na zaburzenie aranżacji przestrzeni. Idealnie nadają się do okrywania roślin na zimę – tkanina wykonana z włókien juty skutecznie przepuszcza powietrze, jednocześnie zabezpieczając kwiaty i krzewy przed mrozem i zimnym wiatrem. Doskonale sprawdzają się w przypadku róż – wystarczy założyć je na koronę krzewu i obwiązać delikatnie sznurkiem od dołu. Jeśli wykorzystasz do tego kolorową wstążeczkę, wówczas dodatkowo ozdobisz swój ogród.

Spiżarnia w mieszkaniu

Worki jutowe wyróżniają się doskonałą trwałością – są odporne na przerywanie, strzępienie i inne uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie ich zwarta struktura jest przepuszczalna, przez co idealnie nadają się do przechowywania sypkich artykułów spożywczych. Dzięki nim możesz więc stworzyć własną spiżarnię w mieszkaniu, w których wszystkie produkty będą odpowiednio zabezpieczone przed psuciem się i wilgocią. Takie rozwiązanie jest nie tylko wyjątkowo praktyczne – ułożone obok siebie i podpisane worki będą również ciekawą dekoracją całej przestrzeni.

20-do-czego-wykorzystac-worki-jutowe-2.jpg

Worki jutowe – DIY!

W czasach, kiedy ekologiczne ideały przyświecają nam coraz bardziej, szukamy naturalnych rozwiązań do dekorowania mieszkania. Worki jutowe świetnie wpisują się w takie standardy – wykonane całkowicie z naturalnych składników, charakteryzują się długotrwałą żywotnością, a do tego pozwalają na samodzielne tworzenie niebanalnych ozdób do mieszkań. Zszyte ze sobą i sfastrygowane worki mogą posłużyć Ci jako zasłona lub obrus na stół w Twojej kuchni, jadalni czy salonie. Innym sposobem wykorzystania ich w mieszkaniu odkryły osoby pasjonujące się renowacją mebli – efektowna tapicerka z worków jutowych dobrze wygląda na krzesłach, kanapach i fotelach. Do tego można też wykonać pasujące poszewki na poduszki! Możliwości zastosowania worków jutowych w aranżowaniu wnętrz jest mnóstwo!

20-do-czego-wykorzystac-worki-jutowe-3.jpg

Nie tylko dekoracje…

Czy worek jutowy ma szansę zaistnieć w świecie mody? Odpowiedź brzmi – tak! Może nie jest to materiał nadający się na wykonywanie bluzek przylegających do ciała czy wygodnych spodni, ale doskonale odnajduje się w świecie dodatków i akcesoriów. Przede wszystkim sprawdza się podczas wykonywania toreb zakupowych, podróżnych i oryginalnych torebek! Wykonaj swoje dodatki samodzielnie, a będziesz miała pewność niepowtarzalności swojego wyglądu! Jeśli szukasz worków jutowych w różnych rozmiarach, znajdziesz je na przykład tutaj: https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/odpady-i-segregacja/pojemniki-na-odpady/worek-jutowy-50-x-80-cm.html.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE