Krzesła do wnętrz: jakie wybrać?

Krzesła do wnętrz: jakie wybrać?

Krzesła powinny pasować przede wszystkim do stołu, przy którym będą stać. Jeśli kupujemy osobno stół i osobno krzesła, skomponowanie jedno z drugim może być bardzo kłopotliwe. Niemniej jednak przy odrobinie dobrych chęci można stworzyć estetyczną i funkcjonalną kompozycję, która będzie znacznie lepsza niż gotowe zestawy. Przy wyborze krzeseł warto kierować się kilkoma zasadami.

Proporcjonalne wymiary

Po pierwsze, wysokość blatu powinna być dopasowana do wysokości siedziska. Należy również uwzględnić wymiary stołu i krzeseł, aby można było bez problemu wsunąć siedziska pod blat, kiedy zajdzie taka potrzeba. Bardzo często popełnianym błędem jest kupowanie zbyt szerokich krzeseł do niewielkich blatów. Są to zasady, do których należy się stosować bez względu na to, jakie pomieszczenie meblujemy. Poniżej podpowiadamy, jakie krzesła wybrać do salonu, kuchni i jadalni.

Krzesła do kuchni

Do małej kuchni idealnie nadadzą się krzesła składane. Są nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale również efektownie się prezentują. Będą pasowały zarówno do pomieszczeń utrzymanych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Krzesła składane nie zajmują wiele miejsca, można je złożyć i odłożyć na bok, jeśli nie są w danej chwili potrzebne.

W dużej kuchni sprawdzą się krzesła pikowane, które można kupić tutaj: https://www.edinos.pl/krzeslo-pikowane.

Krzesła do jadalni

Jadalnia powinna być wyposażona w duży stół i proporcjonalne do niego krzesła. W końcu to tutaj rodzina spotyka się przy wspólnych posiłkach. Meble powinny harmonizować ze stylem całego pomieszczenia. W klasycznych jadalniach idealnie sprawdzą się krzesła z obiciem (wykonanym z tkaniny lub ze skóry). Do nowoczesnych wnętrz będą pasować krzesła wykonane z tworzyw sztucznych lub z drewna.

Krzesła do salonu

Przy zakupie krzeseł do salonu warto zwrócić szczególną uwagę na ich aspekt wizualny. W końcu salon jest wnętrzem reprezentacyjnym – to tutaj przyjmujemy zazwyczaj gości. Najbardziej odpowiednie do salonu będą krzesła tapicerowane, jeśli ogólny wystrój pomieszczenia ma charakter klasyczny. Natomiast w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, w których centralnym punktem jest szklany stół, efektownie będą się prezentować krzesła z plastiku lub z metalowymi elementami.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się dla Was pomocne przy aranżacji własnego mieszkania.

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE