Dlaczego włosy zaczynają wypadać?

Dlaczego włosy zaczynają wypadać?

Zapoznaj się z czynnikami, które nogą osłabiać Twoje włosy i zastanów się, co zrobić, aby wzmocnić swoje włosy.

Szarpanie, tapirowanie…

Jedną z przyczyn wypadania włosów jest ich szarpanie, tapirowanie, mocne wycieranie po myciu. Trzeba z nimi postępować delikatnie, ponieważ inaczej staną się łamliwe, a ich stan znacznie się pogorszy. Nie rozczesujmy włosów na siłę, a tapirujmy tylko okazjonalnie. Starajmy się nie wykonywać również bardzo ciasnych fryzur typu koński ogon czy kok, ponieważ sprzyjają zanikowi mieszków włosowych. Związujmy włosy lekko na noc, to uchroni przed ich wypadaniem.

Częsta stylizacja i farbowanie

Jeśli często stylizujemy włosy przy pomocy suszarki, prostownicy czy lokówki, a także produktów, takich jak lakier utrwalający, może pojawić się u nas problem z ich wypadaniem. Jeśli do tego dochodzi jeszcze regularne farbowanie włosów, to jest to bardzo możliwa przyczyna. Najbardziej jednak włosom szkodzą takie zabiegi jak trwała ondulacja czy rozjaśnianie.

Zmiany hormonalne i choroby

Zmiany hormonalne występujące w czasie menopauzy czy po porodzie również mogą przyczynić się do wypadania włosów ze względu, że stają się osłabione. Przyczyną takiego stanu rzeczy są także niektóre choroby, a zwłaszcza nadczynność i niedoczynność tarczycy. Przy niedoczynności stają się przerzedzone i suche, a przy nadczynności może pojawić się nawet łysienie. Innym powodem jest grzybica skóry głowy. Włosy mogą wypadać na skutek przyjmowania leków.

Nadmiar stresu

Częstym czynnikiem sprzyjającym wypadaniu włosów może być przewlekły i bardzo silny stres. Ten codzienny źle wpływa na ich ogólny stan, mogący utrzymywać się przez długi czas. Nagły stres sprawia, że wypadają one w ciągu kilku miesięcy.

Zatrucie toksynami

Jeśli w naszym organizmie znajdują się toksyny, takie jak arsen czy rtęć, włosy mogą zacząć wypadać. Silną trucizną jest również dym papierosowy, więc jeśli palimy możemy zaobserwować znaczne osłabienie włosów.

Niezdrowa dieta

Dieta uboga w substancje odżywcze i witaminy może być przyczyną wypadania włosów. Powinno w niej znaleźć się białko, cynk, antyoksydanty, witaminy A, E, D, B6.

Zabiegi trychologiczne i regeneracyjne na włosy, doradztwo dietetyczne i wiele innych usług znajdziecie na lavito.pl – tutaj także dokonasz rezerwacji online!

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE