Dlaczego warto się depilować?

Dlaczego warto się depilować?

Depilacja laserowa należy do najbardziej efektywnych sposobów pozbywania się zbędnego owłosienia. Dowiedz się, dlaczego warto z niej skorzystać. 

Ze względów higienicznych

Głównym atutem depilacji są względy higieniczne. Po prostu łatwiej jest zadbać o czystość miejsc intymnych czy pach, gdy są one ogolone. Na włoskach może zbierać się pot oraz zabrudzenia. To idealne warunki dla rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych. Mogą one też być źródłem nieprzyjemnego zapachu. Wystarczy zaobserwować jak rozkłada się dezodorant na ogolonej pasze, a jak na owłosionej. Efekt nie będzie zbliżony.

 

Depilacja jest przyjemna

Zwolenniczki depilacji uważają, że jest to zabieg wyjątkowo przyjemny. Znoszą jego niedogodności, bo wynagradza im to idealnie gładka i miła w dotyku skóra. Pięknie się prezentuje i aż się prosi, by ją odsłaniać. Profesjonalna depilacja w gabinecie kosmetycznym w Gdyni – http://laserline.pl/ – to gwarancja gładkiej skóry na długo. Pod tym względem depilacja góruje nad goleniem włosków maszynką. Efekt jest widoczny od trzech do czterech tygodni, a po zwykłym goleniu jedynie przez dwa dni. Później, zabieg należy powtórzyć. Jest to wyjątkowo uciążliwe. Z tego powodu warto się depilować i oszczędzić własny czas. Tym bardziej, że chociażby depilacja laserowa usuwa owłosienie na zawsze! Jeśli, zdecydowałyśmy się pozbyć niechcianych włosków to warto zrobić to raz a skutecznie.

 Względy estetyczne

Wiele osób uważa owłosienie za coś szpetnego, a pozostała część społeczeństwa traktuje je za coś zupełnie naturalnego. Owłosienie jest nieestetyczne zwłaszcza, gdy jest prezentowane w krótkich sukienkach i spodenkach. Ciężko wyobrazić sobie by elegancka kobieta do wieczorowej sukienki nie wydepilowała nóg. Zdarza się też, że panowie decydują się na ten sam zabieg. Owłosienie na plecach i klatce piersiowej nie zawsze jest pożądane. Przez wiele osób uważane jest nawet za powód do wstydu. Depilować można też niechciane owłosienie na twarzy. Damski wąsik najlepiej jest usunąć w sposób skuteczny i trwały.

ARTYKUŁ  ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE