Dlaczego trening EMS to dobry wybór?

Dlaczego trening EMS to dobry wybór?

Na szczęście istnieją sposoby, aby ćwiczenia przynosiły szybkie efekty i jednocześnie nie zajmowały długich godzin na siłowni. Najpopularniejszym i najbardziej efektywnym z nich jest tak zwany trening EMS.

Na czym polega trening EMS?

EMS to skrót od Electrical Muscle Stimulation, co oznacza elektrostymulację mięśni podczas wysiłku fizycznego. Jak to wygląda w praktyce?

Kiedy klient odwiedza studio BodyTec20 po raz pierwszy, trener personalny przeprowadza z nim wywiad medyczny, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do elektrostymulacji mięśni. Należą do nich np. ciąża czy wszczepiony rozrusznik serca. Podczas tej rozmowy ustalane są również inne ważne kwestie – cele, preferencje danej osoby i jej kondycja fizyczna. BodyTec20 zapewnia swoim klientom specjalny strój do treningu EMS, a także ręcznik i butelkę wody.

Ćwiczący dostaje kamizelkę oraz opaski na ramiona, uda i pośladki, do których urządzenie o nazwie miha bodytec wysyła impulsy elektryczne. Gdy docierają one do mięśni osoby ćwiczącej zachodzi tak zwana elektrostymulacja mięśni. Podczas wysiłku kurczą oraz rozkurczają się one naprzemiennie, natomiast z dodatkową stymulacją mięśni, robią to zdecydowanie szybciej. Szacuje się, że podczas treningu EMS poruszonych zostaje aż 450 różnych mięśni, w tym trudnodostępnych mięśni głębokich!

Jaki jest efekt elektrostymulacji? Odczuwalne i widoczne zmiany w bardzo szybkim czasie. Żadna inna aktywność nie jest w stanie przynieść tak szybkich rezultatów – otóż wystarczy jedyne 20 minut treningu EMS, aby spalić nawet 1200 kalorii! Zintensyfikowana praca daje niesamowite efekty, a opinie o elektrostymulacji nie kłamią – EMS raz w tygodniu przynosi rezultaty porównywalne do tych, które można osiągnąć po trzech godzinach tradycyjnego treningu.

Spalanie tkanki tłuszczowej jeszcze skuteczniejsze z EMS!

Zaletą elektrostymulacji mięśni jest to, że może wykonywać ją każdy, niezależnie od kondycji, wieku czy płci. Trening EMS sprawdza się świetnie zarówno jako urozmaicenie regularnych treningów, jak i wiodąca aktywność. Ćwiczenia EMS są szczególnie dobrą opcją dla osób, które nie mają możliwości na tradycyjne i długie treningi, a chcą zachować dobrą formę.

Skuteczność elektrostymulacji? Już po pierwszych 2-3 treningach EMS, skóra na całym ciele staje się bardziej napięta i jędrniejsza. W okolicach 6-7 treningu można już zauważyć realną redukcję tkanki tłuszczowej. Oczywiście, należy pamiętać, że nawet elektrostymulacja nie przyniesie pożądanych efektów, jeżeli nie będzie szła w parze ze zdrowymi nawykami żywieniowymi! Ważne jest, aby prowadzić zbilansowaną dietę, bogatą w naturalne składniki.

Atutem EMS jest także możliwość wybierania formy ćwiczeń z elektrostymulacją. Każdy trening w BodyTec20 jest indywidualnie dopasowywany do osoby ćwiczącej i koordynowany przez wykwalifikowanego trenera, który zwraca uwagę także na to, jakie ćwiczenia lubi klient. Na przykład trening EMS fitness to świetna opcja dla osób, którzy lubią krótkie układy taneczne, ćwiczenia skoczne i wymagające ciągłego ruchu. 

Lepsze wyniki treningu z EMS

Trening EMS to najlepszy elektrostymulator mięśni – opinie nie kłamią!

Dobre wyniki po treningu EMS osiągają nie tylko profesjonalni sportowcy – efekty elektrostymulacji mięśni są także odczuwalne w procesie rehabilitacji. Nie bez powodu ta metoda jest już od wielu lat znana najlepszym fizjoterapeutom i rehabilitantom. Stymulacja prądem jest wykorzystywana w procesie rekonwalescencji i ma ogromny wpływ na szybkość odzyskania sprawności po wszelkiego rodzaju urazach i kontuzjach. EMS wpływa także na zmniejszenie występującego u niektórych osób bólu kręgosłupa. Skuteczność EMS potwierdzają także liczne pozytywne opinie o elektrostymulacji.

Ćwicz mięśnie głębokie z EMS

Dlaczego efekty elektrostymulacji mięśni są tak spektakularne? Zintensyfikowana praca 450 mięśni, w tym mięśni głębokich sprawia, że zmiany przychodzą zdecydowanie szybciej.

Zazwyczaj okolice brzucha to miejsca, w których odkłada się nadmiar tkanki tłuszczowej, a jednocześnie najtrudniej jest go zredukować. Wiele osób ma z tym problem, co później staje się źródłem ich kompleksów. Stymulacja mięśni brzucha przynosi dużo szybsze i bardziej widoczne rezultaty niż tradycyjne ćwiczenia na brzuch. Kamizelka przez którą przechodzą impulsy elektryczne działa jak najlepszy elektrostymulator mięśni brzucha!

Stymulacja prądem znacznie pomaga w tym, aby wyrzeźbić i usprawnić swoje ciało. Podczas tradycyjnego treningu bardzo trudno jest rozruszać najgłębsze warstwy mięśniowe. Z treningiem EMS nie ma tego problemu, a dodatkowo jest całkowicie bezpieczny i zawsze wykonywany w obecności wykwalifikowanego trenera personalnego. Właściwie każdy może ćwiczyć mięśnie głębokie z treningiem EMS i na własnej skórze przekonać się o tym, jakie mogą być efekty elektrostymulacji mięśni!

ARTYKUŁ  ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE