Dieta przy niepłodności

Dieta przy niepłodności

Warto jednak mieć świadomość, że nie zawsze niepłodność jest problemem, którego nie da się pokonać. Często zdarza się tak, że drobne zmiany pomagają w spełnieniu marzeń o rodzicielstwie. Sprawdźmy więc, co można zrobić.

Przyczyny niepłodności

Niepłodność to schorzenie, które może mieć wiele przyczyn. Wśród nich znajdują się te, które związane są z nieprawidłową pracą układu rozrodczego oraz innych organów (np. tarczycy). W takim wypadku niezbędne jest długie leczenie. Niemniej czasem przyczyny niepłodności są znacznie mniej poważne.

Stres, zła dieta, używki czy nieprawidłowe nawyki potrafią zaburzyć zarówno męską, jak i kobiecą gospodarkę hormonalną. Wskutek tego nie dochodzi do zapłodnienia. Dlatego też warto uważnie przeanalizować swój styl życia. Bardzo często zmiany w żywieniu przyczyniają się do wyrównania poziomu hormonów.

Czego unikać, by nie szkodzić swojemu ciału?

Bardzo często przyczyną niepłodności jest otyłość. Dlatego też warto zrezygnować ze spożywania tłustych, wysokokalorycznych potraw. Szkodzą nam również fast foody oraz wysoko przetworzone produkty, w których znajduje się mnóstwo cukru. Negatywny wpływ na płodność mają również używki – alkohol i papierosy przyczyniają się do nasilenia problemu.

Unikać należy również braku aktywności, zbyt małej ilości snu czy życia w ciągłym stresie. Wydawać się to może trudne, niemniej dbałość o zdrowy styl życia po prostu się opłaca. Cenne informacje na temat tego, czego unikać, znajdziemy na stronie https://optymalnewybory.pl/dieta-przy-nieplodnosci.

Dieta potrafi cuda

Osoby, które zmagają się z problemem niepłodności, powinny zadbać o to, by w ich diecie znalazło się dużo warzyw i owoców. Dieta powinna być urozmaicona i bogata w zdrowe tłuszcze roślinne, w których znajdziemy cenne dla naszego organizmu kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Warto również postawić na ryby oraz chude mięso. Mówiąc najprościej – zdrowa dieta to podstawa.
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE