Dieta Kalibra rozwiązaniem Twojego problemu z nadwagą

Dieta Kalibra rozwiązaniem Twojego problemu z nadwagą

Przyczyn nadwagi jest bardzo wiele, nie ulega jednak wątpliwości, iż jest to poważny problem odbijający się negatywnie na zdrowiu. Sporo osób oczywiście podejmuje walkę o smukłą sylwetkę. Często jednak stosują nieskuteczne diety, pochodzące z niesprawdzonych źródeł, co daje odwrotny skutek, a może nawet być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Jak więc walczyć z nadwagą, aby tę walkę wygrać? Najpierw musimy dobrze poznać wroga, a następnie dobrać odpowiednią broń. Tylko tak przygotowani jesteśmy w stanie zgubić nadprogramowe kilogramy bez efektu jojo.

Skąd się bierze nadwaga?

Bardzo popularny jest pogląd, iż nadwaga jest efektem nieprawidłowego odżywiania oraz braku ruchu. I rzeczywiście w wielu przypadkach tak jest. Gdy mamy zwyczaj spożywać zbyt dużą ilość kalorii w stosunku do zapotrzebowania organizmu, ich nadmiar odłoży się w postaci tłuszczu. Dodatkowo mała wiedza na temat zdrowego żywienia i jego znaczenia w naszym życiu sprawia, że w kwestiach żywieniowych powielamy niewłaściwe wzorce, na przykład wyniesione z domu. Złe nawyki żywieniowe mogą być w nas bardzo zakorzenione, a bez ich zmiany trudno myśleć o wygraniu z nadwagą. Ale to niejedyna przyczyna otyłości. Równie często jest ona wynikiem chorób lub przyjmowanych leków.

Nazywamy ją otyłością wtórną. Może to dotyczyć między innymi zespołu Cushinga, zespołu policystycznych jajników, niedoczynności tarczycy, hiperprolaktynemii, jak również okresu menopauzy. W tym wypadku brak rozpoznania choroby sprawi, że nawet najlepsza, zbilansowana dieta nie pomoże zgubić zbędnych kilogramów. Bywa też tak, że skłonność do nadwagi zostaje nam przekazana w genach. Gen FTO, bo o nim mowa, ma regulować ilość tłuszczu w organizmie. Siła jego oddziaływania zależy od tego, czy odziedziczyliśmy jedną czy dwie kopie tego genu. Z badań wynika, że osoby mające dwie kopie genu ważyły średnio 3 kilogramy więcej od tych, które nie miały go wcale. Jakkolwiek by nie było, każdy z nas powinien zwracać uwagę na to, jak się odżywia i stosować zbilansowaną dietę. Ale jak taką skomponować?

Na czym polega bezpieczna dieta?

Trzeba przyznać, że w dobie Internetu znalezienie jakiejkolwiek diety mającej nam pomóc szybko schudnąć, jest bardzo proste. Niestety, zazwyczaj są to niesprawdzone diety, układane przez losowe osoby chcące szybko zarobić, niemające żadnej głębszej, naukowej wiedzy w temacie. W efekcie diety te są, w najlepszym wypadku nieskuteczne, w najgorszym zaś mogą nawet zagrażać zdrowiu i życiu. Dlatego chcąc trwale schudnąć, a jednocześnie nie pogorszyć swojego stanu zdrowia, musimy bardzo ostrożnie podchodzić do doboru diety. Przede wszystkim warto skorzystać z pomocy kogoś, kto ma kwalifikacje w tym zakresie i cieszy się dobrą opinią, na przykład dietetyka. Po czym rozpoznać dobrego dietetyka? Na pewno powinien on przeprowadzić bardzo szczegółowy wywiad z nami i ustalić wszystkie potrzebne fakty, łącznie z przebytymi chorobami, przyjmowanymi lekami i wszelkimi przeciwwskazaniami czy uczuleniami.

Następnie powinien zapytać o nasze preferencje żywieniowe, jak i cel, który chcemy osiągnąć, czyli ile kilogramów chcemy zgubić. Dopiero na tej podstawie układany jest indywidualny jadłospis, którą należy przestrzegać. Bezpieczne diety odchudzające nie mogą negatywnie wpływać na stan naszego zdrowia. Nieprawdą też jest, że będąc na diecie, odczuwanie wiecznego głodu jest czymś naturalnym, czy wręcz koniecznym. To mity, które są bardzo rozpowszechnione i niestety wiele osób w nie wciąż wierzy. Racjonalna dieta powinna obejmować kilka urozmaiconych posiłków w ciągu dnia, a także uwzględniać preferencje żywieniowe osoby odchudzającej się. Dzięki temu mamy szansę nie tylko schudnąć, ale całkowicie odmienić nawyki żywieniowe i odżywiać zdrowiej niż dotychczas, nawet nie będąc na diecie. To ogromny sukces!

Dieta Kalibra – gdy chcesz schudnąć szybko

Dieta Kalibra powstała w oparciu o uznawaną na całym świecie metodę naukową profesora George’a L. Blackburna. To plan dietetyczny łączący specjalne produkty Kalibra oraz warzywa. Z nich powstaje indywidualny plan żywieniowy dla każdej osoby z osobna. Nad jego stworzeniem pracuje przeszkolony specjalista, który monitoruje przebieg i rezultaty stosowania diety. Możemy więc liczyć nie tylko na rozpisanie dokładnego planu żywieniowego, ale i profesjonalną pomoc i opiekę w trakcie trwania diety. Dieta Kalibra pomaga szybko i, co ważne, trwale zgubić zbędne kilogramy, wymodelować sylwetkę, zredukować nadmierną ilość tkanki tłuszczowej bez utraty jędrności skóry i masy mięśniowej i wreszcie poczuć się dobrze we własnym ciele.

Ta dieta jest skuteczna również dlatego, że w jej trakcie nie zmagamy się z problemami typowymi dla osób odchudzających się: uczuciem głodu i zmęczenia, wahań nastroju, utraty motywacji czy poświęcania dużej ilości czasu i energii na przygotowywanie odpowiednich posiłków. Wśród produktów Kalibra znajdziemy nawet przekąski, takie jak chipsy czy czekolada, dlatego w trudniejszych dla nas chwilach nie musimy odmawiać sobie drobnych przyjemności. Dzięki temu o wiele łatwiej wytrwać, aż efekty staną się widoczne.

risotto-z-krewetkami-1.jpg

Risotto z krewetkami (fot. dietakalibra.pl)

Na czym polega dieta Kalibra?

Dietę Kalibra najłatwiej opisać poniższymi zdaniami. Jest to dieta:

  • Normobiałkowa na bazie białka o wysokiej biologicznej wartości.
  • Niskotłuszczowa.
  • Niskowęglowodanowa.
  • O zrównoważonej ilości składników mineralnych i witamin.

Twórcy diety Kalibra zakładają, że spożywając mniejszą ilość węglowodanów, zmuszamy nasz organizm do wykorzystywania własnego tłuszczu i zamieniania go w energię. Dostarczając organizmowi białka o wysokiej wartości biologicznej, chronimy mięśnie, kości, skórę i narządy wewnętrzne, będące beztłuszczową masą ciała. Dzięki temu mamy do czynienia z prawdziwym, właściwym sposobem odchudzania – spalamy wyłącznie nadmiar tkanki tłuszczowej, nie szkodząc innym częściom naszego organizmu.

Dla osób, które chcą nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale też zachować jędrne ciało to najlepsza, najzdrowsza i najskuteczniejsza forma odchudzania. Produkty spożywcze Kalibra mają wysoką wartość odżywczą dzięki obecności białka o najwyższej wartości biologicznej i niskiej zawartości węglowodanów. To sprawia, że pomimo spożycia mniejszej ilości kalorii nie dopada nas tak zwany „wilczy głód”, będący główną przyczyną przejadania się.

Skuteczność diety Kalibra

Co można powiedzieć o skuteczności diety Kalibra? Czy nie jest to kolejna dieta-cud, która tak naprawdę nie przynosi żadnych efektów? Można to łatwo sprawdzić. Zaufanie wzbudza fakt, że przy jej stosowaniu mamy stały kontakt ze specjalistą – dietetykiem bądź lekarzem. Dzięki temu monitorowane są nie tylko efekty diety, ale i nasz stan zdrowia. Wiele na temat skuteczności diety Kalibra mówią też dostępne statystyki. Okazuje się, że niemal 80% osób, które rozpoczęły odchudzanie z dietą Kalibra osiągnęły zadowalające efekty w ustalonym wcześniej czasie. Wszystkie też przyznały, że z pewnością powtórzyłyby dietę Kalibra, gdyby tylko pojawiła się taka konieczność.

Wszystko to pokazuje, że indywidualne podejście do pacjenta, pomoc specjalistów, a także każdorazowe budowanie diety w oparciu o informacje dotyczące stanu zdrowia, metabolizmu, preferencji żywieniowych oraz ilości kilogramów, którą chcemy spalić, to najlepsza forma odchudzania. Jest ona w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia, dzięki czemu jest też bardziej skuteczna niż inne gotowe diety, na które możemy się natknąć w sieci. Więcej informacji na temat diety Kalibra, a także tego, jak ją rozpocząć, można znaleźć na stronie internetowej https://dietakalibra.pl/.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE