Delikatny makijaż dzienny – jak go wykonać?

Delikatny makijaż dzienny – jak go wykonać?

Na co dzień stosujemy mniej kosmetyków, które obciążają cerę. Must have to oczywiście tusz do rzęs, ale co jeszcze? Każdego poranka wykonujemy chociaż delikatny make-up, który podkreśli nasze naturalne piękno i ewentualnie zatuszuje niedoskonałości w postaci wyprysków, cieni pod oczami, niewielkich blizn itp. Na co dzień nie warto obciążać skóry dużą ilością specyfików. Panie mające piękną cerę często sięgają jedynie po i nic więcej. Nie oszukujmy się jednak – mało której kobiecie taki makijaż wystarczy.

Delikatny make-up krok po kroku

Aby wykonać delikatny makijaż, potrzebujemy przede wszystkim podkładu. Jest on bardzo ważny, bowiem dobrze dobrany będzie wyglądał naturalnie, podkreślając koloryt naszej cery. Musi być jednak odpowiednio dobrany (tak samo jak tusz do rzęs czy krem do twarzy). Zbyt jasny lub zbyt ciemny stworzy efekt sztucznej maski, co nie wygląda najlepiej. Przy delikatnym make-upie lepiej zrezygnować z ciężkich i matujących podkładów. Znacznie lepiej sprawdzą się kremy BB, czyli połączenie kremu i fluidu.

Kości policzkowe warto delikatnie musnąć różem, by nadać świeżości swojemu wyglądowi. Naturalny, lekki rumieniec wygląda młodo i pięknie. Obecnie hitem jest rozświetlacz, który sprawia, że make-up wygląda zdrowo i promiennie. Należy jednak mieć na uwadze, by aplikować naprawdę niewielkie ilości tych kosmetyków. 

Tusz do rzęs – to kwestia najważniejsza

Wiele pań, które są nawet przeciwne jakiemukolwiek makijażowi, ma w swojej kosmetyczce tusz do rzęs. Kilka pociągnięć szczoteczką i spojrzenie nabiera zupełnie innego wyrazu. Kosmetyk ten musi być odpowiednio dobrany do użytkowniczki. Panie, które mają krótkie rzęsy, powinny postawić na kosmetyk, który je wydłuży, proste – podkręci, a cienkie – pogrubi. Na rynku znajdziemy także tusz do rzęs, który łączy wszystkie te funkcje, co jest doskonałym rozwiązaniem dla pań marzących o hipnotyzującym spojrzeniu.

Tusze różnią się nie tylko zawartością, ale też szczoteczkami. Do krótkich rzęs sprawdzi się ta w kształcie stożka, która umożliwi dotarcie do nawet bardzo krótkich włosków, znajdujących się w kącikach oczu. Jeśli mamy rzęsy z tendencją do sklejania się, warto sięgnąć po szczoteczkę silikonową, która ułatwi aplikację kosmetyku. Łatwo się też ją czyści (trzeba pamiętać, by co jakiś czas ją myć).

Dopełnieniem codziennego makijażu jest błyszczyk lub pomadka, która delikatnie podkreśli usta. Najlepiej sprawdzi się kosmetyk w kolorze delikatnego, naturalnie wyglądającego różu. Czerwienie i odcienie wina lepiej jest pozostawić na wieczorne, bardziej oficjalne wyjście.
 

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE