Kremy przeciwzmarszczkowe dla kobiet po 30 roku życia

Kremy przeciwzmarszczkowe dla kobiet po 30 roku życia

Skończyłaś 30 lat i zastanawiasz się jak pielęgnować swoją skórę, aby uchronić się przed pierwszymi zmarszczkami? Z naszego artykułu dowiesz się czego Ci trzeba.

Kremy przeciwzmarszczkowe dla 30-latek. Dlaczego warto ich używać?

Po 30 roku życia kobiety obserwują u siebie pojawianie się pierwszych zmarszczek, a także często zmianę rodzaju cery. Związane jest to ze zmianami hormonalnymi, które naturalnie zachodzą w organizmie, i stopniowym zanikiem kolagenu. Lekkie, nawilżające produkty są odpowiednie dla dziewczyn w wieku 20 lat, ale po przekroczeniu 30 roku życia skóra wymaga odżywczych kremów wspomagających regenerację. Używanie dopasowanych do potrzeb 30-latek kremów przeciwzmarszczkowych pomaga dłużej cieszyć się gładką i promienną cerą.

Jakie są potrzeby cery po 30-tce?

Skóra u kobiet po 30 roku życia może zdradzać oznaki odwodnienia i „poszarzenia”. To czas, w którym widoczne stają się pierwsze zmarszczki mimiczne, a u niektórych osób nawet bruzdy przy ustach czy nosie. Czoło, podobnie jak okolice oczu, przestaje być gładkie. Cera po 30 roku życia jest podatna na zmęczenie, a także na zmiany wynikające ze stresu czy nieodpowiedniej diety. Kremy przeciwzmarszczkowe przeznaczone dla 30-latek pomagają zatrzymać te procesy.

Jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy dla kobiet 30+?

Przede wszystkim należy wybierać kremy przeciwzmarszczkowe 30+, nigdy „na wyrost” (np. 40+ lub 50+). Alternatywą są kremy pozbawione metryczki, ale dopasowane do potrzeb naszej skóry. Warto sięgać po produkty z jednej linii (np. krem na dzień, krem na noc, booster pod oczy czy serum/eliksir), ponieważ doskonale uzupełniają one swoje działanie. W składach wystrzegajmy się:

  • alkoholu na pierwszych miejscach składu (wysusza i podrażnia),
  • parabenów (mogą uczulać i powodować powstawanie zaskórników),
  • sztucznych substancji zapachowych na początku listy składników (nie mają zastosowania pielęgnacyjnego, a w dużych stężeniach mogą podrażniać).

Ze względów etycznych można zwrócić uwagę na fakt, czy produkty były testowane na zwierzętach.

Jakie składniki powinien zawierać krem przeciwzmarszczkowy dla kobiet po 30 roku życia?

Dokładne badanie składów kosmetyków to podstawa skutecznej kuracji przeciwzmarszczkowej 30+. Warto wiedzieć, że produkty oferowane w sklepie https://www.bandi.pl/ spełniają najwyższe standardy i zawierają m. in.:

  • kwas hialuronowy – wiąże wodę w naskórku, naturalnie występuje w skórze,
  • łatwo przyswajalną wodę (kompleksy w stylu aquaboost) – wzmacnia naturalną równowagę hydrolipidową skóry, zapobiega odwodnieniu,
  • peptydy – skutecznie zmniejszają widoczność zmarszczek (wypełniają je od środka),
  • d-panthenol – koi podrażnienia, nawilża,
  • witaminę E – nadaje miękkość skórze i walczy z wolnymi rodnikami,
  • naturalne oleje – zawierają bogactwo witamin i minerałów niezbędnych do zachowania jędrności i gładkości, nie zatykają przy tym porów,
  • naturalne składniki – żywice, wyciągi i hydrolaty z roślin ze względu na naturalne pochodzenie są lepiej przyswajalne przez skórę niż ich sztuczne odpowiedniki. Poza tym są przeważnie lepiej tolerowane przez organizm i zmniejszają ryzyko uczuleń u osób ze skórą wrażliwą.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE