Daj się umalować, czyli makijaż u profesjonalnej wizażystki

Daj się umalować, czyli makijaż u profesjonalnej wizażystki

Makijażystka, makeupistka czy wizażystka to osoba, która trudni się wykonywaniem profesjonalnych makijaży. Nie okłamujmy się – wiele kobiet nakłada makijaż intuicyjnie, i choć robi to codziennie, wielokrotnie odbiega on od ideału. Na szczęście w większości potrafimy zdać sobie z tego sprawę. W związku z tym, gdy zależy nam na naprawdę świetnym, doskonałym dla nas makijażu, udajemy się do profesjonalisty.

Co może zaoferować nam makijażystka?

Wizażystka dysponuje pełnym areałem kosmetyków kolorowych, i to często takich, o których nawet nam się nie śniło. Różnego rodzaju bazy, kamuflaże, korektory i utrwalacze nigdy nie znajdą miejsca w naszej kosmetyczce. Bo i po co? Są to kosmetyki dające specjalne rozwiązania, po które nie sięgamy na co dzień. Zwykle zbędne nam są także zestawy cieni zawierające setki kolorów i tekstur oraz wachlarze pędzli o przeróżnych kształtach i krawędziach. No właśnie – zwykle. Na tę jedną, bardzo ważną dla nas okoliczność okazują się jednak niezbędne. Makijażystka nie dość, że je posiada, to jeszcze wie, jak ich używać.

Mnogość posiadanych kosmetyków nie jest jednak jedynym asem w rękawie profesjonalnej wizażystki. Dobra makeupistka to zdolna makeupistka, która posiada duże pokłady plastycznej i estetycznej wrażliwości, potrafi grać kolorami i światłem, a także z marszu oceni, czego potrzebuje nasza cera. Niezbędna jest jej wiedza z zakresu kosmetologii, znajomość rynku kosmetycznego, i – rzecz jasna – bieżących trendów.

Kiedy do makijażystki?

Wiele kobiet na wizytę u makeupistki decyduje się dopiero przed swoim ślubem. Profesjonalny makijaż przydaje się jednak o wiele częściej, i wcale nie chodzi tu o wielkie bale. Często także w pracy musimy prezentować się wyjątkowo dobrze, szczególnie wtedy, gdy nasz wizerunek może zostać utrwalony na zdjęciach lub filmie, chociażby podczas ważnej konferencji czy przy strategicznych spotkaniach z partnerami biznesowymi.

Z pewnością z usług profesjonalnej makijażystki rzadziej korzystają kobiety o bezproblemowej, tzw. normalnej cerze. Makijaż wykonany przez zawodowca o wiele bardziej pomoże osobom z trudną cerą – trądzikiem, bliznami czy błyszczącą skórą.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE