Czym charakteryzują się naturalne kosmetyki do włosów?

Czym charakteryzują się naturalne kosmetyki do włosów?

Pielęgnacja włosów nie wydaje sie niczym trudnym. Nalezy jednak zwrócić uwagę na pewne rzeczy przy wyborze kosmetyków, aby sobie nie zaszkodzić. Z nami dowiesz się więcej o zdrowej pielęgnacji włosów.

Czego unikać?

Przede wszystkim szkodliwych silikonów i detergentów zawartych we wszelkiego rodzaju kosmetykach do włosów: szamponach, odżywkach, olejkach, maseczkach i piankach.

Silikon tworzy na kosmykach powłokę, która daje efekt zdrowych i lśniących włosów, ale w rzeczywistości powoduje, że stają się one kruche i łamliwe. Z kolei wszelkiego rodzaju detergenty nadmiernie przesuszają włosy i podrażniają delikatną skórę głowy.

Pamiętajmy, że skóra głowy jest równie ważna podczas codziennej pielęgnacji, ponieważ reguluje powstawanie sebum i w dużej mierze odpowiada za to, jak często musimy myć włosy.

Kompleksowa pielęgnacja

Niezależnie od tego jakiej długości są nasze włosy, warto zadbać o ich regularne podcinanie. Dzięki temu odwdzięczą nam się pięknym blaskiem.

W pielęgnacji włosów niemniej ważne jest też zdrowe odżywianie, które zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu od środka. Przekłada się to nie tylko na kondycję włosów, ale również paznokci i naszej skóry. Warto dbać o wypijanie odpowiedniej porcji płynów każdego dnia.

Olejki do włosów

Warto mieć na łazienkowej półce naturalny olejek, który będziemy nakładać na końcówki włosów. Jest to zabieg szczególnie polecany dla włosów suchych. Olej doskonale je nawilży, nabłyszczy i sprawi, że przestaną się rozdwajać.

Odżywki do włosów

Najczęściej odżywki stosujemy po myciu i nakładamy je na dłuższy czas. Dzięki temu włosy mają szansę wchłonąć potrzebne substancje odżywcze. Po użyciu odżywki włosy są miękkie i łatwo się rozczesują. Jest to szczególnie ważne dla posiadaczek loków czy fal, które sporo czasu muszą poświęcać na doprowadzenie ich do ładu. 

Naturalne kosmetyki do włosów

Godne polecenia są również naturalne kosmetyki do włosów, które możemy kupić w wielu sklepach internetowych i drogeriach. Nie są one dużo droższe od tradycyjnych kosmetyków. Jednak nie dajmy się zwieść hasłom reklamowym! Zawsze warto poświęcić chwilę na przeczytanie składu, który dużo nam powie o tym, z jakimi produktami mamy do czynienia. Dobrej jakości kosmetyki do włosów nie powinny zawierać silnych detergentów, soli i szkodliwego alkoholu. Wszystkie te czynniki mają niekorzystny wpływ na nasze włosy.

Na stronie Mydlarni Cztery Szpaki (sprawdź ofertę 4szpaki.pl/wlosy) znajdziesz naturalne kosmetyki do włosów. Przekonaj się o sile ich działania!

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE