Czy herbatki dla niemowląt są zdrowe? Jakie mają działanie?

Czy herbatki dla niemowląt są zdrowe? Jakie mają działanie?

Z czasem jednak dziecko samo domaga się nowości i chce próbować tego, co jedzą jego rodzice. Czy herbatki dla niemowląt to dobry pomysł?

Herbatki dla niemowląt w rozszerzaniu diety

Nie tylko jedzenie, ale także picie jest istotne u niemowlęcia. Z reguły tuż po mleku w jego diecie pojawia się woda. Woda nie tylko gasi pragnienie, ale jest i powinna być podstawowym napojem przyjmowanym przez dziecko. Z czasem do mleka i wody dołączyć mogą herbaty. Herbatki dla niemowląt tylko z nazwy są herbatkami, nie mają w sobie teiny, którą zawierają tradycyjne napary herbaciane. Tworzone są na bazie maltodekstryny, laktozy i naturalnych ziół.

Maltodekstryna brzmi jak laboratoryjny specyfik, jednak na szczęście nim nie jest. To wielocukier, składający się głównie z cząsteczek glukozy, uzyskiwany w procesie hydrolizy skrobi. Jest to związek, który w organizmie trawi się błyskawicznie i stanowi potężne źródło energii. Podawanie herbatki z tym składnikiem jest więc zupełnie bezpieczne.

Na co pomóc mogą takie herbatki?

Poza walorami smakowymi herbatki tworzone przez producentów produktów dla dzieci mają wiele dodatkowych właściwości. Znajdziemy wśród nich napoje na ból brzuszka, na lepsze zasypianie czy na poprawę trawienia. Wszystkie one tworzone są na bazie naturalnych składników.

Koperkowa herbatka dla niemowląt z kminkiem jest idealna na problemy z wypróżnianiem. W jej składzie znajduje się koper włoski, który działa wiatropędnie i ma działanie przeciwskurczowe. Natomiast kminek działa rozkurczowo, moczopędnie, przeciwbiegunkowo i przeciwzapalnie. Jest to zatem połączenie naturalnych składników o przyjemnym smaku. Dziecko chętniej wypije taką herbatkę niż mocno ziołowe krople na żołądek. Dlatego właśnie napoje te zakwalifikowane zostały jako żywność uzupełniająca, podobnie jak soczki i owoce. Nie jest to substytut żadnego elementu diety, lecz tylko jej uzupełnienie.

Smaczne i zdrowe – nie bój się nowości

Tego typu herbatki to nowość na polskim rynku produktów dla dzieci. Jeszcze kilka lat temu mało kto o nich słyszał. Dziś coraz częściej znajdują aprobatę w oczach młodych rodziców. Największą zaletą herbatek jest to, że mogą je pić nie tylko niemowlęta, ale także starsze dzieci. Ich delikatne działanie lecznicze pomaga we właściwym funkcjonowaniu organizmu i zapewnia dobre samopoczucie. Herbatki dla dzieci nie tylko korzystnie wpływają na trawienie, ale także wyciszają i umożliwiają spokojny sen. Działają zatem inaczej niż prawdziwa herbata, która na długo dodaje energii.

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE