Ciśnieniowy ekspres do kawy – czy jego zakup się opłaca?

Ciśnieniowy ekspres do kawy – czy jego zakup się opłaca?

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzeń, które ułatwiają przygotowanie tego pysznego napoju. Na rynku obecnie możemy znaleźć bardzo szeroką ofertę ekspresów do kawy. Mnogość ich rodzajów sprawia, że ciężko nam podjąć decyzję. Wiele osób zastanawia się, czy wybrać tradycyjny ekspres przelewowy czy też nowoczesny ekspres ciśnieniowy. O ile ten pierwszy kusi swoją niską zazwyczaj ceną, o tyle ekspres ciśnienowy jest w stanie zaoferować nam znacznie więcej możliwości.

Ekspres ciśnieniowy do kawy – co to właściwie takiego?

W urządzeniu tym gorąca woda tłoczona jest pod ciśnieniem przez zmieloną kawę. Pozwala nam to uzyskać skondensowany napar – espresso, które możemy pić jako mocną, bardzo pobudzającą kawę. Jednakże warto wiedzieć, że jest to również baza wyjściowa do tworzenia innych rodzajów kawy: latte, cappuccino czy flat white. Obecnie, istnieją dwa rodzaje ekspresów tego typu. W pierwszym wykorzystujemy zmielone ziarna kaw, w drugim zaś specjalne, gotowe kapsułki, które zawierają różne gatunki kaw.

W zależności od urządzenia, jakie wybierzemy, możemy więc bez trudu zaparzyć kawy takie jak espresso, caffe late, cappucino, cafe au lait oraz wiele innych. Warto jednak pamiętać, że do tworzenia wielu z nich potrzebujemy ekspresu, który będzie wyposażony w spieniacz do mleka. Dlatego też, jeśli lubimy eksperymentować i poznawać nowe smaki, warto zdecydować się właśnie na takie urządzenie (np. Krups).

Czy to się opłaca?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Warto przede wszystkim zdać sobie sprawę, że zakup ciśnieniowego ekspresu do kawy dobrej i cenionej marki (a tylko taki zakup ma sens, jeśli chcemy cieszyć się funkcjonalnym i solidnym urządzeniem) to wydatek rzędu od 1000 do nawet 3000 tysięcy złotych. Zakup ten opłaca się więc w sytuacji gdy jesteśmy prawdziwymi miłośnikami kawy, w domu mieszka kilka osób lub często przyjmujemy wizyty gości, którym chcemy podawać zawsze pysznę kawę najlepszej jakości. Wybór dobrego ekspresu daje nam gwarancję, że nie będzie on urządzeniem, które szybko wymagać będzie naprawy lub konserwacji, tak więc jedyny koszt poza ekspresem to wydatki poniesione na zakup kaw i dodatków, ewentualnie kapsułki odkamieniające.

Podsumowując, jeśli kawa towarzyszy nam każdego dnia, warto zdecydować się na zakup takiego nowoczesnego urządzenia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE