Buty sportowe nie tylko na siłownię – na co się zdecydować?

Buty sportowe nie tylko na siłownię – na co się zdecydować?

Czym innym będą charakteryzować się buty do biegania, a czym innym te do treningu crossfit. Dodatkowo, ważnym czynnikiem jest budżet – nie każdy jest w stanie przeznaczyć kilkaset złotych na buty, które zakłada na przykład 2 razy w tygodniu na trening. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup takiego obuwia, które może na co dzień stanowić uzupełnienie niezobowiązującej stylizacji.

Buty sportowe a streetwear

Moda uliczna pozwala nam wybierać wygodne i luźne ubrania, co oczywiście nie oznacza, że mogą być one kiepskiej jakości. Jeansy i bluza to typowe wyznaczniki stylu streetwear, ale ich najważniejszym uzupełnieniem są wygodne, sportowe buty. Większość stylistów uważa nawet, że to od butów powinniśmy zacząć kreowanie własnego stylu. W ostatnich sezonach królują przede wszystkim kolorowe sneakersy.

W wielu przypadkach wyznacznikiem dobrych butów streetwearowych będzie też masywna podeszwa oraz logo cenionych marek. Z każdym rokiem pojawia się ich coraz więcej, ale tradycyjne marki sportowe, tj. Nike czy Adidas nie wychodzą z mody. Jeśli nie chcesz inwestować w buty sportowe, ponieważ często brakuje Ci zapału do regularnych treningów, pamiętaj, że takie obuwie jest obecnie wyznacznikiem dobrego stylu i można nosić je również w czasie wyjść ze znajomymi na miasto.

Buty sportowe, które można nosić na co dzień

Buty treningowe powinny spełniać określone zadanie, więc przy wyborze odpowiedniego modelu przede wszystkim uwzględnij obciążenia, jakim poddajesz swoje stopy w trakcie ćwiczeń. Zadbaj więc o to, by buty miały odpowiednią stabilność i amortyzację. Istotne znaczenie ma więc tutaj podeszwa. Powinna ona minimalizować obciążenia dla stawów i ułatwiać pracę stopy. Oczywiście bardzo ważnym aspektem jest utrzymanie higieny, zwłaszcza jeśli buty mają posłużyć nam również na co dzień.

Wybieraj produkty od cenionych producentów i upewnij się, że zostały one wyposażone w technologie działające antybakteryjnie oraz efektywnie odprowadzające wilgoć. Stawiaj również na produkty cenionych marek, które gwarantują najwyższą jakość użytych materiałów i wykonania – łatwiej będzie utrzymać je w dobrym stanie, nawet przy częstym praniu butów w pralce.

Kluczowe znaczenie przy wyborze butów, które będą służyć Ci zarówno na siłowni, jak i podczas wypadów na miasto, jest ich design. Jak już wspomniano, warto stawiać przede wszystkim na modele o masywnej, widocznej z daleka podeszwie. Kolorystyka jest kwestią indywidualną, choć w modzie streetwearowej szczególnie chętnie sięga się po modele białe i szare (pasują właściwie do każdej stylizacji). Popularnością cieszą się również buty w jasnych, neonowych wręcz kolorach, a także te wzbogacane ciekawymi, rzucającymi się w oczy aplikacjami. Dobre buty, które są dostosowane do treningu, a przy tym sprawdzą się w modzie ulicznej, najłatwiej znaleźć w dobrych sklepach sportowych. Przykładem mogą być buty Nike w Unbroken Store – dostosowane technologicznie do uprawiania intensywnego sportu, a przy tym bardzo stylowe.

Jak więc widać, buty sportowe nie muszą być inwestycją tylko na czas treningu. Coraz częściej widuje się je również na ulicach miast. Warto jednak zadbać o to, by były to modele najlepszej jakości, a ich wygląd powinien zwracać uwagę otoczenia.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE