5 powodów, dla których warto zacząć trenować Crossfit

5 powodów, dla których warto zacząć trenować Crossfit

To, co wyróżnia Crossfit to holistyczne podejście do treningu, łączące w sobie najważniejsze dla tej dyscypliny filary, czyli: podnoszenie ciężarów, ćwiczenia wydolnościowe, a także gimnastykę. Tak szeroki wybór ćwiczeń zapewnia nieskończoną liczbę treningów, które można przygotować na ich podstawie. Właśnie dlatego Crossfit zyskał w krótkim czasie niemałą popularność. Przychodząc na zajęcia nie zaznasz monotonii. Zawsze będzie na ciebie czekał inny, ciekawy i wymagający trening.

Poniżej zamieszczamy kilka argumentów, które pomogą ci zdecydować się na udział w pierwszych zajęciach Crossfitowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie korzyści płyną z treningu funkcjonalnego.

1. Treningi przyniosą szybkie efekty

Ile razy rzucałeś treningi po raptem kilku wizytach na siłowni, ponieważ rezultaty były niezadowalające? Ile razy to już buty do biegania kończyły swój żywot głęboko w szafie po przebiegnięciu paru kilometrów? Z treningami Crossfit nie będziesz miał tego problemu – ćwiczenia funkcjonalne przynoszą satysfakcjonujące wyniki, bez względu na cel treningowy.

Jeżeli chcesz schudnąć, nie mogłeś trafić lepiej – Crossfit charakteryzuje się wysoką intensywnością wykonywanych ćwiczeń, co z kolei przekłada się na lepsze rezultaty w pozbyciu się zbędnych kilogramów! Jeżeli chcesz zbudować masę mięśniową, to również znajdziesz coś dla ciebie – Crossfit łączy ćwiczenia, dzięki którym wyrzeźbisz swoją sylwetkę i osiągniesz upragniony wygląd.

2. Nie będziesz się nudził

Monotonia i rutynowe podejście do ćwiczeń towarzyszy wielu dyscyplinom sportowym. Nie każdy jednak przepada za wykonywaniem zadań według ściśle określonego schematu.

Na treningach Crossfitowych codziennie jest inny, interesujący plan zajęć. Takie podejście wymaga od nas bycia przygotowanym na wszystko! To przekłada się na życie codzienne, gdzie spotykamy się z różnymi sytuacjami, a najważniejsza jest prawidłowa reakcja. Tak samo jest na treningu. Mimo, że nie wiesz, co cię spotka – działasz! Taki bodziec mobilizuje do dalszych treningów.

3. Treningi to przyjemność i samo zdrowie

Wspomnieliśmy już o pozytywnych efektach treningów, czyli: spadku masy ciała i wyrzeźbienia wymarzonej sylwetki. Dodatkowo trening to olbrzymia radość – niektórzy nazywają zajęcia WF-em dla dorosłych, co powoduje u nas miłe wspomnienia 🙂

Poza powyższymi aspektami największą zaletą jest dobra kondycja fizyczna. Oczywiście same ćwiczenia nie są receptą na nasze dolegliwości, ale z pewnością mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Dlatego ruszajmy się i cieszmy się zdrowiem.

4. Nie musisz mieć doświadczenia

Wielu ludzi obawia się o to, że przychodząc na pierwsze zajęcia do boxa crossfitowego czy na siłownię, może zostać wyśmiany za brak doświadczenia… Nic bardziej mylnego! Wyrzuć ten stereotyp z głowy.

Pierwsze zajęcia Crossfit różnią się od kolejnych. Zanim zaczniesz regularnie trenować z innymi musisz wziąć udział w INTRO, czyli zajęciach, na których dowiesz się, czym jest Crossfit w teorii i praktyce. W większości miejsc takie zajęcia są bezpłatne, ale upewnij się o tym zanim wybierzesz miejsce docelowe. Przychodząc na zajęcia spotkasz ludzi, którzy podobnie jak ty dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem funkcjonalnym. Po takich zajęciach zdecydujesz sam czy to jest dla ciebie 🙂

Kolejne treningi będą już zmierzeniem się wyłącznie z wysiłkiem fizycznym, ale nie bój się – nikt nie będzie kazał ci dźwigać monstrualnych ciężarów. W crossficie występuje zjawisko skalowania ćwiczeń, co oznacza nic innego jak dobranie poziomu zaawansowania danej aktywności do trenującego. Przykładowo: jeżeli na treningu pojawi się podciąganie na drążku, a nie będziesz jeszcze potrafił tego wykonać, trener dobierze odpowiednią wersję ćwiczeń dla ciebie, np. przyciąganie kółek gimnastycznych w opadzie tułowia.

5. Poznasz ludzi z prawdzią pasją

Na siłowni bywa tak, że jesteś sam na sam ze swoimi myślami, mechanicznie wykonujesz kolejne ćwiczenia.

W boxie jest inaczej, ponieważ każdy jest dla siebie przyjazny i chętny do pomocy. Grupa crossfitowa to zbiór różnych ludzi, których łączy wspólna pasja. Dołączając do tej społeczności, zyskasz nowe znajomości i na pewno poczujesz wsparcie.

 

Autorem tekstu jest Redaktor naczelny bloga na stronie www.unbrokenstore.com

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Pilates: co warto wiedzieć?
Freeride: dobieramy narty
Rozgrzewka W Lato: czy warto ją robić?
Stretching: dlaczego należy o nim pamiętać?
Rozgrzewka: kluczowa przed każdym treningiem