Brązowe włosy krok po kroku. Jak bezpiecznie i skutecznie pofarbować włosy w domu?

Brązowe włosy krok po kroku. Jak bezpiecznie i skutecznie pofarbować włosy w domu?

Nie zawsze jednak oznacza to, że ostateczny efekt, jaki zagości na głowie, będzie oczekiwany i zadowalający. Na szczęście marka Garnier opracowała specjalną gamę farb do włosów w odcieniach brązu, ale i nie tylko, do samodzielnej koloryzacji w domu. Zobacz, jak krok po kroku pofarbować włosy na brąz!

Jak dobrać kolor włosów?

Pamiętaj, że odcieni koloru brąz jest bardzo dużo – wyróżnia się tonacje ciepłe i chłodne, jasne i ciemne, naturalne i intensywne. Zatem przypadkowo wybrany kolor tylko dlatego, że jest brązowy, może okazać się katastrofą. Dlatego tak ważne znaczenie ma roztropne podejście do wyboru farby. Typ fryzury oraz długość włosów nie mają znaczenia. Kolor włosów brąz bez względu na te wytyczne będzie prezentował się atrakcyjnie. O wiele większy wpływ ma typ urody. Oto kilka wskazówek do wyboru odpowiedniego odcienia brązu do Twojej urody:

  • jeżeli masz jasną karnację, wybieraj ciepłe i naturalne odcienie brązu ze świetlistym połyskiem; zbyt ciemny odcień może wywołać mocny i nieestetycznie wyglądający kontrast,
  • posiadając ciemną karnację, sprawdzą się zarówno brązy ciemne, jak i jasne,
  • gdy masz piwne oczy, najlepiej sprawdzą się karmelowe i cynamonowe brązy, natomiast przy niebieskich i zielonych tęczówkach śmiało możesz wybierać różnorodne odcienie.

Odświeżanie koloru i całkowita koloryzacja

Typ urody ma znaczenie przy wyborze konkretnego odcienia brązu, ale nie tylko. Bardzo duże znaczenie ma to, czy z natury posiadasz brązowe włosy i chcesz tylko odświeżyć kolor, czy też planujesz całkowitą zmianę koloru. Otóż w pierwszym przypadku wybieraj jasne odcienie brązu, np. farbę do brązowych włosów Color Naturals Garnier. W drugim przypadku pamiętaj, aby określić typ urody oraz ilość siwych kosmyków. Jeżeli dotychczas byłaś blondynką, a planujesz uzyskać włosy koloru brąz, możesz tuż przed farbowaniem wykorzystać szamponetkę o tym samym odcieniu i z tej samej marki kosmetycznej. Szamponetka ma to do siebie, że zmywa się po kilku myciach, zatem nietrafiony kolor w łatwy sposób zamienisz na ten wymarzony.

Farbowanie włosów w domu

Marka Garnier w gamie farb do włosów posiada różnorodne serie tego produktu, z czego w każdej znajduje się wiele różnorodnych odcieni brązu. Dzięki temu z pewnością znajdziesz idealny kolor dla Ciebie. Każdy rodzaj farby posiada dokładną instrukcję, która pozwala wykonać koloryzację włosów w domowym zaciszu.

  • 1. Mimo dokładnie opracowanego składu farb Garniera zaleca się, aby tuż przed farbowaniem włosów wykonać tzw. próbę uczuleniową. Wystarczy, że tuż za uchem naniesiesz dwukrotnie, z przerwą na wyschnięcie, niewielką warstwę kremu koloryzującego. Pamiętaj, aby przed tym zdjąć kolczyki. Brak niepożądanych reakcji (swędzenie, wysypka, podrażnienie) świadczy o tym, że bezpiecznie możesz pofarbować włosy.
  • 2. Zaletą farb Garnier jest to, że w opakowaniu posiadają nie tylko dokładną instrukcję, ale także niezbędne akcesoria, ułatwiające bezpieczną zmianę koloru.
  • 3. Oprócz koloryzacji ważne jest również przygotowanie się do niej, czyli założenie rękawiczek i ręcznika na ramiona.
  • 4. Następnie wymieszaj krem utleniający i krem koloryzujący oraz nałóż go na suche włosy przed myciem. Aplikuj od nasady, a dopiero na same końce i pamiętaj, aby przekładać dokładnie pasma, by farba jednolicie pokryła całe włosy. Pozostaw farbę na włosach na tyle, ile podaje instrukcja, spłucz i umyj włosy.
  • 5. Wysusz włosy, ułóż je i koloryzacja zakończona.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE