Bieganie dla początkujących i zaawansowanych

Bieganie dla początkujących i zaawansowanych

Autor Grzegorz Rogóż, maratończyk, miłośnik sportu, a w szczególności biegania, ze swoim poradnikiem wychodzi nie tylko do ludzi, którzy z bieganiem nie mieli nigdy nic wspólnego, ale też do zaawansowanych biegaczy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę.

W tym artykule:

Nasza recenzja

Bieganie dla początkujących i zaawansowanych” wprowadza nas od podstaw w bieganie, poczynając od samej motywacji. Autor podkreśla wiarę we własne możliwości, tłumaczy, że hobby, jakim jest bieganie, ma sprawiać nam przyjemność. Jeśli bieganie jest celem samym w sobie, może nam się szybko znudzić.

Często jednak sama motywacja nie wystarcza, ponieważ pojawia się problem ubrań i akcesoriów. Ile musimy wydać na tę przyjemność? Autor stara się nas przekonać, że niewiele, przedstawiając czytelnikowi realne koszty biegania. Bieganie to jeden z tych sportów, które nie wymagają od nas kosztów powyżej naszych możliwości.

Ważnym aspektem, który porusza Grzegorz Rogóż, jest dieta biegacza. Nie pomijając żadnych istotnych elementów, przedstawia czytelnikowi w bardzo przystępny sposób, jak uzupełniać niedobory w diecie, czym się kierować oraz jakie są podstawy żywienia.

Przez krótkie wprowadzenie i omówienie podstaw, autor kieruje czytelnika prosto w świat samego biegania. Technikę biegania opisuje niemal od początku, czyli od pierwszych kroków, które zaczynają robić początkujący biegacze, przez zawodowe bieganie, aż po bieganie seniorów. Autor dzięki temu nie dyskryminuje żadnej grupy wiekowej, a wręcz zachęcająco tłumaczy, że wiek nie przekreśla aktywności fizycznej, jaką jest bieganie, a wręcz przeciwnie – proponuje tę aktywność fizyczną wzbogacić jakąś inną.

Opisując profesjonalne bieganie, autor zręcznie przechodzi do spraw zdrowotnych. Zaznacza, że prędzej czy później i tak każdy biegacz będzie zmagał się z kontuzją. Oczywiście to coś, czego nie unikniemy, ale w miarę możliwości należy być ostrożnym, ponieważ leczenie kontuzji jest stosunkowo kosztowne. Zwraca uwagę jednak na pozytywne aspekty biegania, które wzmacnia odporność, sprawiając, że biegacze chorują rzadziej.

Książka jest napisana bardzo prostym językiem, mimo że zdarza się, iż autor przekazuje naukowe analizy. Jest ona doskonałym poradnikiem dla osób, które zaczynają bieganie, a także dla tych, którzy są już wtajemniczeni w tajniki biegania.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE