Apteka internetowa z dostawą do domu – czy warto skorzystać?

Apteka internetowa z dostawą do domu – czy warto skorzystać?

Na szczęście żyjemy w czasach, w których coraz więcej usług i produktów można zamówić do domu – od szybkiej dostawy jedzenia po prywatny, profesjonalny masaż. Niektórzy ludzie nadal patrzą podejrzliwie na usługi świadczone w tej formie. Niesłusznie. Takie rozwiązanie daje niezwykłą wygodę, a przy tym oszczędza się czas i pieniądze. Tak właśnie funkcjonują między innymi apteki internetowe.

Apteka na każdej ulicy?

Mieszkając w mieście, można nie odczuwać potrzeby zamawiania produktów aptecznych z dostawą do domu. W centrum miasta aptekę można znaleźć na co drugiej ulicy, a przynajmniej jest ich tyle, że często ma się takie wrażenie. Jeśli jednak mieszka się na obrzeżach miasta lub na wsi – zakupy internetowe to jedyne słuszne i rozsądne rozwiązanie. Wygoda zamawiania z domu do domu pozwala zapomnieć o dojazdach i uciążliwych kolejkach.

A co z lekami na receptę?

Większość ludzi myśli, że leków na receptę nie można kupić online, a apteka internetowa oferuje tylko produkty nierefundowane, takie jest suplementy diety czy też proste farmaceutyki na przeziębienie. Część aptek internetowych faktycznie działa w ten sposób – pozwala zamówić produkt pod adres wybranej apteki stacjonarnej i odebrać go po okazaniu odpowiedniego dokumentu. Nie oszczędza to może czasu, ale w dalszym ciągu wpływa na zasobność naszego portfela. Jeśli znajdujemy stronę, na której bez trudu można zamówić leki na receptę, powinniśmy zachować ostrożność. Nie jest to miejsce godne zaufania.

Co jest takiego niezwykłego w aptece internetowej?

Warto wziąć również pod uwagę dodatkowe korzyści płynące z zamawiania online. Często można spotkać się ze specjalnymi zniżkami, dostępnymi w aptekach internetowych, a które są niedostępne w sklepach stacjonarnych. Bierze się to stąd, że aptekom bardziej opłaca się sprzedaż niebezpośrednia, więc zachęcają one swoich klientów do częstszych zamówień przez internet. Przykładem takiego wyjątkowego traktowania jest powszechnie stosowana zniżka procentowa na pierwsze zakupy online nowego klienta. Bardzo często koszt dostawy jest niższy przy większej liczbie zakupionych preparatów. Z tego względu najkorzystniej zamówić od razu suplementy i inne produkty, które wyposażą całą apteczkę.

Nadal masz wątpliwości?

Niektórzy słusznie przy rozważaniu wszystkich za i przeciw wskazują na fakt, że pozorna oszczędność znika po dodaniu do całości zakupów kosztów wysyłki. Apteki internetowe często jednak redukują takie koszty nawet do 0 zł przy większych zamówieniach. Do innych z kolei nie przemawia „oszczędność czasu” – w końcu oczekiwanie na paczkę może trwać nawet do 5 dni roboczych. Ale jeśli zależy nam na szybkiej realizacji zamówienia, możemy skorzystać z usług apteki, która oferuje możliwość przesyłki kurierskiej – wtedy paczka powinna nadejść następnego dnia.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE