10 pomysłów na niezwykłe oświetlenie wnętrza

10 pomysłów na niezwykłe oświetlenie wnętrza

Zapraszamy do zapoznania się z 10 różnymi pomysłami na oryginalne i nietypowe oświetlenie wnętrza!

1. Lampy z tworzywa sztucznego

Tworzywa sztuczne pozwalają nam na uzyskanie rozmaitych kształtów, nieosiągalnych często dla innych materiałów. Z tworzywa sztucznego można wykonać ozdobne klosze przypominające misterne origami, można też tworzyć fale i inne nieregularne kształty. Zatem w poszukiwaniu oryginalnego oświetlenia warto sprawdzić lampy z tworzywa.

2. Girlandy świetlne

To jeden z ostatnich hitów – możemy zakupić je obecnie w różnych ciekawych wzorach do wyboru, między innymi jako Cotton Balls czy z ażurowymi, metalowymi osłonkami. Możemy nawet wykonać je samodzielnie! Wystarczy sznur światełek choinkowych oraz piłeczki pingpongowe.
 

3. Lampy w różnych kształtach opraw

Szukasz lampy nad blat albo stolik? Wybierz lampę z dwoma albo trzema źródłami światła, ale z nieco innymi kloszami. Efekt będzie zachwycający!

jak-urzadzic-sypialnie-w-50-m-mieszkaniu-2.jpg

4. Żarówki typu Edison

Ciekawym pomysłem na oświetlenie wnętrza są też żarówki Edison – z widocznym drucikiem. Nie musimy nawet kupować do nich lampy, wystarczy, że wkręcimy je w dekoracyjny sznur z oplotem.

5. Lampa molekularna

Lampy typu molecular to jeden z ostatnich trendów. Przypominają swoją budową molekuły, dlatego też stąd wzięła się ich nazwa. To świetne, przestrzenne lampy, które wyglądają jak dzieła sztuki.

6. Lampa z podwieszonymi kablami

Następna propozycja to lampy z podwieszanymi pod sufitem kablami. Gdy kabel jest za długi, nie musimy go przycinać – wystarczy, że podwiesimy go na haczyku pod sufitem.

7. Podświetlenie mebli

Bardzo ładny efekt możemy uzyskać również wtedy, gdy zdecydujemy się na podświetlenie mebli. Wystarczą proste w montażu taśmy LED albo oczka ledowe, aby uzyskać atrakcyjnie prezentujące się meble z klimatycznym światłem. 

8. Neony

Widzimy również powrót neonów – doskonale nadają się do oświetlenia kuchni, ale również wielu innych pomieszczeń. Kolorowe neony nadadzą wnętrzom niepowtarzalnego wymiaru.

9. Oświetlenie lustra

Lustro pozwala na odbijanie światła i rozświetla wnętrza jeszcze bardziej. Także możemy zdecydować się na oświetlenie tego sprzętu – z użyciem lampek LED, girlandy świetlnej albo możemy zakupić lustro z już wbudowanym oświetleniem ledowym.

10. Taśmy ledowe

Dzięki nim możemy uzyskać bardzo oryginalne oświetlenie wnętrza. Taśmy mogą być zamontowane przy suficie podwieszanym, w podłodze, ścianach, a także mogą posłużyć do oświetlenia mebli.
 

Źródło: http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl – Inspirujemy nowoczesnym oświetleniem

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE