Grejpfrut – rajski owoc na zdrowie i odchudzanie

Marta Korzeniowska

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Zdrowe odżywianie

Grejpfrut – rajski owoc na zdrowie i odchudzanie

Ze względu na swoje unikatowe właściwości, grejpfruty mogą zapewnić nam zdrowie, urodę i piękną sylwetkę. Jak to możliwe?

Grejpfrut, którego oryginalna nazwa brzmi Citrus paradisi, czyli po prostu rajski owoc, to nie zwyczajny owoc, który bardzo często pomijamy w naszej diecie, ale cenny dla naszego organizmu dar natury. Grejpfruty występują w kilku odmianach kolorystycznych, ale dla naszego zdrowia najlepsze są te różowe i czerwone.


Cenny skład grejpfruta

Grejpfrut w 90 procentach składa się z wody. Oprócz jednak silnego nawadniania organizmu, grejpfrut dostarczy mu też wielu cennych właściwości, jak np. witamin z grupy B, witaminy C, P i „witaminy młodości” E. W owocach grejpfruta znajdziemy także likopen, błonnik, flawonoidy i pektyny. Wszystkie te substancje przyczyniają się do poprawy funkcjonowania naszego organizmu, poprawiają jego odporność, wzmacniają, a niekiedy nawet pomagają leczyć choroby. Ponadto, błonnik znacząco przyspiesza przemianę materii. Jego największe pokłady znajdują się w białej błonce grejpfruta.  


Na co pomoże grejpfrut?

Grejpfruty pomogą nam oczyścić organizm z toksyn, mogą też pomóc w leczeniu wielu infekcji i chorób. Codziennie jedzenie grejpfruta świetnie wpłynie na nasze samopoczucie, wygląd cery, a także na kondycję ruchową. Co więcej jednak, częste sięganie po grejpfruta pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy.


Czy grejpfrut naprawdę odchudza?

Jak wynika z badań, grejpfruty naprawdę mogą nam pomóc w walce z nadwagą. W jaki sposób? Metody są różne. Niektórzy zjadają połówkę grejpfruta przed posiłkiem, inni połówkę grejpfruta po posiłku. Jeszcze inna szkoła radzi zjadać i tę połówkę przed i tę połówkę po. Inni z kolei jedzą po prostu jednego grejpfruta dziennie podczas kuracji odchudzającej. Jak wynika z obserwacji, spożywanie grejpfrutów podczas diety znacząco wspomaga odchudzanie i potęguje spadek wagi. Osoby, które podczas diety sięgają często po grejpfruty tracą nawet o kilka kilogramów więcej niż osoby, które podczas oschudzania grejpfrutów nie jadły.


Po grejpfruty warto sięgać często, nawet, jeśli w planach nie mamy odchudzania. Pomogą nam one nie tylko zyskać więcej zdrowia i witalności, ale wpłyną tez korzystnie na wygląd, chociażby naszej skóry.

 

Tagi (6): , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.77/5 (32 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

g
g
g
g
g

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Grejpfrut – rajski owoc na zdrowie i odchudzanie :