Grejpfrut – rajski owoc na zdrowie i odchudzanie

Grejpfrut – rajski owoc na zdrowie i odchudzanie

Grejpfrut, którego oryginalna nazwa brzmi Citrus paradisi, czyli po prostu rajski owoc, to nie zwyczajny owoc, który bardzo często pomijamy w naszej diecie, ale cenny dla naszego organizmu dar natury. Grejpfruty występują w kilku odmianach kolorystycznych, ale dla naszego zdrowia najlepsze są te różowe i czerwone.

Cenny skład grejpfruta

Grejpfrut w 90 procentach składa się z wody. Oprócz jednak silnego nawadniania organizmu, grejpfrut dostarczy mu też wielu cennych właściwości, jak np. witamin z grupy B, witaminy C, P i „witaminy młodości” E. W owocach grejpfruta znajdziemy także likopen, błonnik, flawonoidy i pektyny. Wszystkie te substancje przyczyniają się do poprawy funkcjonowania naszego organizmu, poprawiają jego odporność, wzmacniają, a niekiedy nawet pomagają leczyć choroby. Ponadto, błonnik znacząco przyspiesza przemianę materii. Jego największe pokłady znajdują się w białej błonce grejpfruta.

Na co pomoże grejpfrut?

Grejpfruty pomogą nam oczyścić organizm z toksyn, mogą też pomóc w leczeniu wielu infekcji i chorób. Codziennie jedzenie grejpfruta świetnie wpłynie na nasze samopoczucie, wygląd cery, a także na kondycję ruchową. Co więcej jednak, częste sięganie po grejpfruta pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy.

Czy grejpfrut naprawdę odchudza?

Jak wynika z badań, grejpfruty naprawdę mogą nam pomóc w walce z nadwagą. W jaki sposób? Metody są różne. Niektórzy zjadają połówkę grejpfruta przed posiłkiem, inni połówkę grejpfruta po posiłku. Jeszcze inna szkoła radzi zjadać i tę połówkę przed i tę połówkę po. Inni z kolei jedzą po prostu jednego grejpfruta dziennie podczas kuracji odchudzającej. Jak wynika z obserwacji, spożywanie grejpfrutów podczas diety znacząco wspomaga odchudzanie i potęguje spadek wagi. Osoby, które podczas diety sięgają często po grejpfruty tracą nawet o kilka kilogramów więcej niż osoby, które podczas odchudzania grejpfrutów nie jadły.

Po grejpfruty warto sięgać często, nawet, jeśli w planach nie mamy odchudzania. Pomogą nam one nie tylko zyskać więcej zdrowia i witalności, ale wpłyną tez korzystnie na wygląd, chociażby naszej skóry.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE