Jak usunąć plamy z trawy?

Marta Korzeniowska

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Jak usunąć plamy z trawy?

Gdy za oknem zieleni się przyroda, często wychodzimy z domu, aby na świeżym powietrzu pobawić się z dziećmi, jednak taka letnia beztroska grozi plamami z trawy, którym zwykłe pranie nie da rady. Jak zatem się z nimi uporać?

Latem często wybieramy się na rodzinne wypady w nieznane, bo siedzieć w domu przy pięknej pogodzie, aż szkoda. Jednak takie podwórkowe przygody zwykle kończą się wielkim praniem, a gdy do wywabienia mamy plamy z trawy, zwykłe pranie nie wystarczy. Jak pozbyć się tych zielonych pamiątek zabawy?


Użyj wody utlenionej
Jeśli chcesz pozbyć się uciążliwej plamy z trawy, skutecznym sposobem będzie przetarcie jej ściereczką nasączoną roztworem przygotowanym z wody utlenionej i amoniaku. Do przygotowania takiego roztworu potrzebujesz dwóch łyżek wody utlenionej oraz pół łyżeczki amoniaku. Po wywabieniu plamy, spłucz miejsce, gdzie była chłodną wodą. Metoda ta jest szczególnie skuteczna przy odplamianiu ubrań z bawełny.


Użyj alkoholu
Do wywabienia plamy z trawy możesz użyć też spirytusu. Wystarczy nanieść go na zabrudzone miejsce i pozostawić na chwilę do wsiąknięcia, po czym spłukać zimną wodą. Innym wariantem tej metody jest używanie alkoholu zmieszanego z solą.


Użyj kwasku cytrynowego
Aby pozbyć się plamy z pomocą tej kwaśnej cieczy, wystarczy jej odrobinę wylać na ściereczkę, po czym przecierać nią zabrudzone miejsce do momentu, aż plama ustąpi. Ta metoda polecana jest jako skuteczna nawet przy zadawnionych zabrudzeniach.

 

Tagi (4): , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.9/5 (17 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak usunąć plamy z trawy?: