Jak usunąć plamy z trawy?

Jak usunąć plamy z trawy?

Latem często wybieramy się na rodzinne wypady w nieznane, bo siedzieć w domu przy pięknej pogodzie, aż szkoda. Jednak takie podwórkowe przygody zwykle kończą się wielkim praniem, a gdy do wywabienia mamy plamy z trawy, zwykłe pranie nie wystarczy. Jak pozbyć się tych zielonych pamiątek zabawy?

Użyj wody utlenionej

Jeśli chcesz pozbyć się uciążliwej plamy z trawy, skutecznym sposobem będzie przetarcie jej ściereczką nasączoną roztworem przygotowanym z wody utlenionej i amoniaku. Do przygotowania takiego roztworu potrzebujesz dwóch łyżek wody utlenionej oraz pół łyżeczki amoniaku. Po wywabieniu plamy, spłucz miejsce, gdzie była chłodną wodą. Metoda ta jest szczególnie skuteczna przy odplamianiu ubrań z bawełny.

Użyj alkoholu

Do wywabienia plamy z trawy możesz użyć też spirytusu. Wystarczy nanieść go na zabrudzone miejsce i pozostawić na chwilę do wsiąknięcia, po czym spłukać zimną wodą. Innym wariantem tej metody jest używanie alkoholu zmieszanego z solą.

Użyj kwasku cytrynowego

Aby pozbyć się plamy z pomocą tej kwaśnej cieczy, wystarczy jej odrobinę wylać na ściereczkę, po czym przecierać nią zabrudzone miejsce do momentu, aż plama ustąpi. Ta metoda polecana jest jako skuteczna nawet przy zadawnionych zabrudzeniach.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE