Typy męskiej sylwetki

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Typy sylwetki

Typy męskiej sylwetki

Czy u mężczyzn można wyróżnić określony typ sylwetki? Oczywiście! Dowiedz się, jak dobrać strój do rodzaju figury Twojego faceta.

Często mówi się i pisze o typach sylwetki. Zazwyczaj jednak, porusza się jedynie temat damskich figur, zakładając, że mężczyźni nie mają problemów z doborem ubrań. Nic bardziej mylnego. Styliści wyróżniają cztery typy męskiej sylwetki, do każdego z nich proponując najlepszy zestaw garderoby. Którym typem jest Twój mężczyzna?  

 

Typ figury Ołówek

To typ mężczyzn, który zawsze wygląda młodo, wręcz chłopięco, nawet w dojrzałym wieku. Panowie Ołówki z natury są szczupli (niekiedy nawet bardzo chudzi) i wysocy. Proporcje bioder, nóg i klatki piersiowej są u nich raczej równomiernie rozłożone, dlatego nie jest im trudno dobrze wyglądać. Panowie o tym typie sylwetki mogą nosić niemal wszystko, pamiętając jednak o tym, aby ubiór nie wydłużał jeszcze bardziej ich prostej sylwetki. Aby poszerzyć nieco ramiona i nadać sobie „poważniejszego” wyglądu, mężczyźni – Ołówki powinni na górną część ciała zakładać kilka warstw ubrań.

Panowie - Ołówki powinni skupić się na ćwiczeniach wzmacniających całe ciało oraz na kształtowaniu masy mięśniowej, szczególnie górnych partii ciała.

Co nosić?

szerokie kurtki i płaszcze

dwurzędowe marynarki

koszule i bluzki w poziome pasy

spodnie materiałowe i jeansy w jasnych barwach

duże, obszerne swetry

bluzki i t - shirty z dużymi wzorami i napisami.

Czego unikać?

za luźnych ubrań

spodni w kant

spodni rurek

bardzo ciemnych spodni

zbyt obcisłych t shirtów.

Sławny Ołówek:

Eddie Redmayne

 

Typ figury Gruszka

W odróżnieniu od Pań – Gruszek, Panowie nie uskarżają się na obszerne biodra (bo u Panów ich szerokość jest mniej więcej równa szerokości torsu), ale na wystający brzuch. Ten mankament, to właściwie jedyna niedogodność, na jaką może narzekać mężczyzna o sylwetce gruszki. Poza tym, cechują go bowiem umięśnione plecy, męska klatka piersiowa, zgrabne nogi i ładne ręce.

Przy dobieraniu garderoby, mężczyźni o tym typie sylwetki powinni pamiętać o maskowaniu brzucha i podkreślaniu atutów swojej sylwetki. Nie powinni więc wybierać ubrań, które będą dodatkowo poszerzały górną część ich ciała. Panom  o tym typie figury zaleca się ćwiczenia wzmacniające całe ciało, a także wysiłek kształtujący mięśnie brzucha.

Co nosić?

t - shirty z dekoltem V

kamizelki

koszule (najlepiej gładkie)

spodnie z rozszerzanymi nogawkami

marynarki uwypuklające talię.

Czego unikać?

wzorzystych koszul i bluzek

zbyt obcisłych t shirtów

spodni rurek.

Sławna Gruszka:

Matt Damon

 

Typ figury Jabłko

Mężczyzna o tym typie sylwetki charakteryzuje się okrągłą budową – ma niezbyt długie i raczej korpulentne nogi, ramiona mniej więcej o szerokości bioder i wydatny brzuch. Niekiedy panowie Jabłka nazywani bywają „misiowatymi”, ale jeśli dbają o kondycję fizyczną, ich sylwetka może wyglądać zdrowo i ponętnie. Jeśli natomiast mężczyźni z tym typem figury nie dbają o kondycję fizyczną i lubują się w napojach wyskokowych, często mogą mieć problem z nadwagą i „mięśniem piwnym”. Jabłkom zaleca się więc zdrową dietę i ruch. Dla tego typu sylwetki szczególnie polecane są ćwiczenia -„brzuszki”.

Co nosić?

bluzki z dekoltem w serek

długie marynarki

ciemne spodnie – wyszczuplą nogi (mogą być lekko i równomiernie rozjaśniane – „cieniowane” na całej długości – wyszczuplą uda)

t - shirty, bluzki i koszule o spokojnych deseniach, bez wyraczastych wzorów.

Czego unikać?

obcisłych i za małych ubrań

ubrań w duże i wyraczaste wzory i zdobienia

koszul włożonych w spodnie.

Sławne Jabłko:

Jack Black

Typ figury Trójkąt

Najbliższy ideału typ męskiej sylwetki. Cechują go zgrabne nogi i pośladki, płaski brzuch i szerokie ramiona. Jest to najbardziej pożądany typ męskiej sylwetki, któremu najprościej wyćwiczyć i utrzymać wymarzone kształty. Jednak mężczyzna o sylwetce trójkąta powinien pamiętać, aby swojej garderoby nie zapełnić ubraniami deformującymi jego atuty. Przy doborze ubrań, Pan - Trójkąt powinien skupić się na równoważeniu dysproporcji pomiędzy szeroką górną częścią ciała a wąskimi, niekiedy nadmiernie chudymi nogami. Podczas komponowania treningu, Trójkąt powinien też uwzględnić ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg, aby „wyrównać” je z szerokimi ramionami.

Co nosić?

bluzki i swetry w ciemnych barwach

bluzki i t shirty o delikatnych wzorach

jasne spodnie, najlepiej o nieco szerszym kroju (to podstawa ubioru Trójkąta – poszerzają optycznie dół sylwetki, tworząc, wraz z jasną górą, harmonijną, niezaburzoną dysproporcjami ciała całość)

bojówki

Czego unikać?

spodni rurek

spodni w kant

ciemnych spodni

bluzek i koszul o wyraczastych wzorach.

Sławny Trójkąt:

David Beckham

 

Wskazówka!
Pamiętajmy, że w naturze bardzo rzadko występują "czyste" typy sylwetki. Jeśli nie możemy do końca odnaleźć się w danym typie, to oznacza, że prawdopodobnie sylwetka jest "typem mieszanym". W takim wypadku, znając już wyznaczniki poszczególnych figur, warto spróbować skomponować swój autorski styl.

 

Tagi (8): , , , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.1/5 (18 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Typy męskiej sylwetki: