Popularne i łatwe w przygotowaniu drinki - na Sylwestra i inne okazje

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Kuchnia / 6. Przepisy na cały dzień

Popularne i łatwe w przygotowaniu drinki - na Sylwestra i inne okazje

Za nami jeden z najpiękniejszych okresów w całym roku. Sylwester to wspaniała okazja do świętowania. Jakie są najpopularniejsze drinki na przywitanie Nowego Roku? Które z nich warto podać gościom podczas innych uroczystych spotkań?

 

Sylwester – tradycja która przetrwała setki lat

Powitanie Nowego Roku ma w naszej kulturze szczególne miejsce - ciężko wyobrazić sobie 31 grudnia bez hucznej zabawy przy głośnej muzyce. Tradycja ta ma jednak znacznie dłuższą historię, niż mogłoby się wydawać. Samo imię Sylwester powstało na bazie łacińskiego Silvestris, które oznaczało człowieka dzikiego (żyjącego w lesie), natomiast świętowanie rozpowszechnili starożytni Grecy.

To właśnie oni ok. 600 r. p.n.e. rozpoczęli tradycję witania Nowego Roku – mieszkańcy Peloponezu i okolic personifikowali jego przyjście jako mało dziecię będące symbolem początku. Według wiedzy historycznej podobne obrzędy obchodzili Egipcjanie, a z czasem przyjęli je również Chrześcijanie.

 

Pomysły na przepyszne sylwestrowe drinki

Sylwestrową noc można spędzić na wiele sposobów. Niektórzy z nas wybiorą klasyczną „domówkę”, inni będą tańczyć na wystawnym przyjęciu, a jeszcze inni spędzą wieczór z najbliższą osobą w domu. Bez względu na to, jaką opcję wybierzemy, nie obejdzie się bez odrobiny alkoholu. Jesteśmy jednak zdania, że trzeba pić z umiarem, więc proponujemy przepyszne drinki, w których procenty są jedynie dodatkiem.

Specjalnie dla Was wybraliśmy cztery wyjątkowe przepisy, których nie powstydziłby się doświadczony barman. Oto one:

 

Życzymy Wam szczęśliwego Nowego Roku!

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Tagi (5): , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.01/5 (16 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Popularne i łatwe w przygotowaniu drinki - na Sylwestra i inne okazje: