Żelatynowy zabieg na paznokcie

Żelatynowy zabieg na paznokcie

Kojarzy nam się głównie z galaretką i dżemem, niekoniecznie zaś z urodą. Żelatyna ma z nią jednak więcej wspólnego, niż nam się wydaje. To naturalny produkt, który wykorzystamy w domowym spa do wzmocnienia paznokci. W jaki sposób działa?

Żelatynowy zabieg na paznokcie jest tani, bezpieczny i prosty w przygotowaniu. Żelatyną możemy zastąpić drogeryjne odżywki do paznokci i cieszyć się efektem już po dwóch tygodniach regularnego stosowania. Nietrudno się chyba domyślić, w czym tkwi sekret żelatyny.

Żelatyna – naturalne dobro dla paznokci i skóry

Żelatyna to popularny produkt zagęszczający, pozyskiwany z poszczególnych tkanek świń oraz bydła (kości, ścięgien, skóry). Nie brzmi to co prawda jak luksusowy kosmetyk, ale żelatyna ma w istocie zarówno właściwości prozdrowotne, jak i pielęgnacyjne. Żelatynę da się wykorzystać zewnętrznie.

Pomoże nie tylko na łamliwe i osłabione paznokcie, ale o tym później. Najpierw dowiedzmy się jak żelatyna wpływa na kondycję paznokci i czy warto ją stosować, by przywrócić im zdrowy wygląd.

W żelatynie znajduje się wszystko to, co dla paznokci cenne – białka i peptydy pozyskane z kolagenu, a także sole mineralne i witaminy, w tym biotyna. Taki skład sprawia, że żelatyna ma pozytywny wpływ na kondycję skóry i jej przydatków – paznokci, a także włosów.

Aby poprawić wygląd i zdrowie łamliwych oraz słabych paznokci, wystarczy zaopatrzyć się w sklepie spożywczym w paczuszkę żelatyny. A w zasadzie w kilka, ponieważ najlepsze efekty dają systematyczne zabiegi, przeprowadzane co drugi dzień, przez minimum dwa tygodnie.

Jak przygotować zabieg z żelatyny?

Na czym dokładnie polega żelatynowa kuracja? Trzy łyżki żelatyny w proszku zalewamy gorącą, ale nie wrzącą wodą, mieszamy dokładnie, a następnie czekamy aż mikstura lekko ostygnie i napęcznieje. Wówczas wkładamy do niej dłonie i moczymy przez co najmniej kilka minut.

Paznokcie po zabiegu najlepiej tylko osuszyć ręcznikiem i wetrzeć w dłonie krem odżywczy lub nawilżający. Pierwsze efekty wzmocnienia dostrzeżemy już po paru tygodniach regularnych kuracji. Możemy liczyć na to, że nasze paznokci staną się bardziej elastyczne i utwardzone, a dzięki temu zdecydowanie mniej łamliwe.

Poprawi się też wygląd i powierzchnia płytki. Żelatyna przyśpieszy regenerację paznokci po zabiegach i zniszczonych w wyniku uszkodzeń, nada im też korzystniejszy, naturalny koloryt.

Jak jeszcze wykorzystać żelatynę w domowym spa?

Na właściwościach żelatyny po paznokciach skorzystają także włosy. Żelatyna to domowy i tani produkt do samodzielnego laminowania włosów. Rozpuszczoną żelatynę wystarczy wymieszać z preferowaną odżywką lub maską do włosów i nałożyć na kosmyki na całej długości. Dzięki temu zabiegowi otrzymamy efekt gładkich i ujarzmionych włosów.

Żelatyna nadaje się ponadto do sporządzenia liftingującej maseczki peel-off. Stworzymy ją nie inaczej jak mieszając odrobinę żelatyny z ciepłą wodą. Dla urozmaicenia możemy dodać miód oraz sok z cytryny. Z maseczką na twarzy powinniśmy wytrzymać około 20-30 minut do zastygnięcia, a następnie ściągnąć ją wprawnym ruchem.

Dieta na mocne paznokcie

W dzisiejszych realiach na kiepską kondycję paznokci wpływ ma wiele czynników. Wśród nich należy wymienić m.in. długotrwały stres, niedostatek witamin i minerałów spowodowany niezdrową dietą, wahania hormonalne, kontakty z detergentami, błędy pielęgnacyjne czy też źle wykonany manicure hybrydowy.

Jeśli nasze paznokcie są w opłakanym stanie, w pierwszej kolejności warto znaleźć tego przyczynę. W naprawdę wielu przypadkach tkwi ona w ubogiej lub śmieciowej diecie. Aby wzmocnić paznokcie od środka, jedzmy więcej owoców cytrusowych, granatów, brukselki, orzechów, ryb, warzyw strączkowych, masła, jaj, papryki, pietruszki, olejów roślinnych, a także… żelatyny!

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE