Zegarki ciągle w modzie. Jak je dopasowywać i nosić?

Zegarki ciągle w modzie. Jak je dopasowywać i nosić?

Dawniej były niezbędnym dodatkiem, dziś ich noszenie to wybór. Wyposażeni w telefony komórkowe nie potrzebujemy zegarków aż tak bardzo. Ale wciąż są modne i stanowią wyróżniający się element każdej stylizacji, dodają szyku.

Jak dopasować zegarek?

Każdy, kto decyduje się na założenie zegarka, zachodzi w głowę czy obowiązują przy tym jakieś szczególne zasady. I owszem, takowe istnieją, ale obecnie traktuje się je znacznie luźniej niż kiedyś. Zegarek dostosowujemy do swojego stylu ubierania się, a także do okoliczności.

Na pasku skórzanym, tkanym, a może sportowy?

Analogowa tarcza, złota lub srebrna koperta i stylowy pasek. Zegarki na paskach skórzanych są najodpowiedniejsze, gdy mamy na sobie oficjalny lub elegancki strój i znajdujemy się w pracy, na spotkaniu, w teatrze, ale też na randce. Oczywiście wiele osób preferuje takie zegarki również w innych sytuacjach dnia codziennego, ponieważ pod tym względem cechuje je duży stopień uniwersalności. Nieco inaczej jest z dopasowaniem takiego elegantszego zegarka do ubioru. Choć możemy go założyć na spacer, to raczej tylko wtedy, gdy nie mamy na sobie stroju na wskroś sportowego. Wówczas lepiej wybrać smartwatch lub typowy zegarek sportowy na silikonowym czy plastikowym pasku.

Dość eleganckie, ale pozwalające na większe kombinacje ze strojem są zegarki na tkanym pasku. Panie często wybierają poza tym zegarki na dłuższym pasku w formie rzemienia, z licznymi dodatkami, co upodabnia je do rozbudowanej bransoletki i dodaje nieco hippisowskiej frywolności. Popularnością cieszą się również zegarki drewniane. Wiele kobiet i mężczyzn wybiera też zegarki na złotej czy srebrnej bransolecie. Te muszą być szczególnie dobrze dobrane do stylizacji, inaczej mogą wydać się pretensjonalne.

We właściwym miejscu

Zegarek możemy zakładać zarówno na prawą, jak i lewą rękę. Kiedyś popularniejsza była ta druga opcja, gdyż koronki znajdowały się po prawej stronie zegarka – osoby praworęczne nie miały więc kłopotu z jego nakręceniem. Obecnie większą wagę przykłada się do tego, gdzie dokładnie umiejscowimy zegarek na ręce. Możemy go zapiąć zaraz pod lub nad nadgarstkiem, ważne jednak, by (w przypadku eleganckich stylizacji) wystawał z mankietu koszuli najwyżej w połowie.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *