Zdrowo i kolorowo na urodziny dziecka

Zdrowo i kolorowo na urodziny dziecka

Urodziny to ten dzień w roku, w którym dziecku nie potrafimy odmówić niczego – włącznie z tym rodzajem jedzenia, które staramy się na co dzień rozsądnie ograniczać. Nie oznacza to jednak, że z tej okazji musimy zrezygnować ze wszelkich starań, by wprowadzać w jadłospis naszych pociech jak najwięcej zdrowych składników. Wyszukaliśmy najciekawsze pomysły na zdrowe urodzinowe przysmaki, które na pewno odwrócą uwagę dzieci od chipsów i czekolady!

Mrożony jogurt

Fantastycznie zastąpi tradycyjne lody, a jeśli odpowiednio go udekorujesz (im więcej kolorowych owoców, tym lepiej), to nikomu nawet przez myśl nie przejdzie zamienić go na czekoladowe lody.

Jak go przygotować?
Jogurt naturalny zmiksuj z wybranymi owocami i miodem, zamróź, następnie zmiksuj raz jeszcze i ponownie wstaw do zamrażalnika.

jogurt

Zabawne kanapki

Kromka chleba i kilka warzyw to nie tylko niewielki wydatek, ale i szerokie pole do popisu. Wystarczy odrobina wyobraźni, a kanapki na pewno znikną w parę minut po pojawieniu się na stole.

kanapka

kanapka

Owocowe zwierzątka

Podobnie jak z kanapkami, tak i tu wystarczy odrobina wyobraźni, kilka dodatków i mamy pomysł na zapełnienie przynajmniej dwóch talerzy przekąskami, które na pewno przyciągną uwagę dzieci.

myszki

źródło: spoonful.com

Oryginalne nuggetsy

Nuggetsy, czyli małe porcje kurczaka w panierce, od razu kojarzą się dzieciom z uwielbianym przez nich McDonaldem. Przygotowując je w domu możemy nie tylko zadbać o to, by nie były zbyt tłuste, ale możemy też wykorzystać foremki do pierniczków, żeby nadać im jeszcze ciekawsze kształty.

nuggetsy

źródło: tysonfoodservice.com

Mrożone napoje

Bardzo proste do przygotowania (wystarczy zmiksować owoce, sok z owoców, wodę i lód), a jakie efektowne! Jeśli wymieszamy kilka kolorów w jednym kubku, dzieci zapomną o innych, mniej zdrowych napojach.

slushy

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE