Zatrzymaj haluksy z aparatem Hallu Motion!

Zatrzymaj haluksy z aparatem Hallu Motion!

Haluksy, zwane inaczej koślawymi paluchami, to nieprzyjemna przypadłość, które obecnie dotyka ok. 25% Polek po 50. roku życia. Haluksy mogą jednak zacząć uprzykrzać nam życie już znacznie wcześniej, dlatego nie należy lekceważyć żadnych objawów mogących świadczyć o ich rozwoju. Ich jak najszybsze wykrycie może znacznie ułatwić nam proces leczenia, a przede wszystkim zapobiegnie bolesnym skutkom towarzyszącym postępowi schorzenia.

Przyczyny powstawania haluksów

Niestety – dla wielu osób – na powstawanie haluksów w dużej mierze ma wpływ genetyka. W takich przypadkach szczególnie istotne jest zapobieganie czynnikom sprzyjającym deformowaniu się stopy, na które, w przeciwieństwie do dziedziczonych skłonności, mamy już znaczący wpływ.

Powstawanie haluksów może powodować:

  • częste noszenie butów na wysokim obcasie,
  • wybieranie butów wąskich (szczególnie szkodliwe są buty ze zwężanymi czubkami),
  • brak lub niedostateczna ilość ruchu,
  • nadwaga lub otyłość.

Choć haluksy obserwuje się przede wszystkim u kobiet, schorzenie może dotknąć także mężczyzn.

Sposoby leczenia haluksów

Zazwyczaj po pomoc sięgamy dopiero w momencie, w którym ból nie pozwala nam normalnie funkcjonować, a kupienie butów, które nie będą nas obcierać i uniemożliwiać chodzenia, graniczy z cudem. W takich przypadkach jedynym ratunkiem może być już tylko specjalistyczna pomoc, a w ostateczności – operacja.

Jeśli jednak zdecydujemy się działać już wcześniej, możemy w dużym stopniu pomóc sobie sami. Na pierwsze objawy możemy wypróbować wkładki do butów (pomagają zachować właściwe położenie stopy podczas chodzenia), plastry (ochraniają skórę w miejscu występowania haluksa) lub opaski (zachowują właściwą pozycję palców). Najskuteczniejszym środkiem zapobiegającym postępowaniu schorzenia jest jednak aparat korekcyjny – w tym szczególnie polecany Hallu Motion.

ZAMÓW APARAT KOREKCYJNY HALLU MOTION W PROMOCYJNEJ CENIE!

Hallu Motion to korektor do stosowania dziennego, który zapewnia poprawną pozycję dużego palca, likwiduje dyskomfort i ból wynikające ze stanów zapalnych, zmniejsza liczbę otarć skóry, a w rezultacie – znacząco poprawia wygląd stopy. Można go stosować z większością butów, aparat zaś dostosowuje się do każdego kształtu oraz rozmiaru stopy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE