Jakie garnki warto kupić?

Jakie garnki warto kupić?

Gotowanie na płycie indukcyjnej różni się od przyrządzania pokarmów na kuchence gazowej lub płycie ceramicznej. Dobierając indukcję, nie należy od razu wymieniać wszelkich garnków do indukcji. Przeważnie mamy je już we własnej kuchni. Natomiast dobierając garnki do indukcji, należałoby zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy, by maksimum zastosować jej walory.

Czym się kierować przy zakupie nowych garnków?

Decydując się na zakup nowych garnków, powinniśmy wybierać komplet garnków, jakie będą odporne, dobrze zrobione z produktów odpowiedniej klasy oraz takie, jakie będą służyć poprzez długi czas. Należałoby także rozważyć o środowisku oraz dobrać garnki energooszczędne jak i takie, jakie pasują do wszelkich typów kuchenek oraz takie, jakie można wstawić do pieca. Istotne jest także by garnki oddziaływały korzystnie na własne zdrowie. Uczuleniowcy bez obaw mogą jeść potrawy przygotowywane w garnkach pokrytych warstwą ceramiczną, lakierowaną czy granitową.

Garnek ze stali szlachetnej

Garnki ze stali szlachetnej to przeważnie widziany typ w sklepach. Stal kwasoodporna to niezwykle dobry oraz przyjazny artykuł jaki odpowiednio sprawdza się w kuchni. Garnki zrobione ze stali kwasoodpornej są wytrzymałe na kolizję oraz duże temperatury. Musimy zwłaszcza zwracać uwagę z czego zrobione są garnki. Najdoskonalsze gatunkowo będą garnki zrobione ze stali kwasoodpornej, w tymże wysokojakościowej stali chromo-niklowej 18/10 (ilość: 18% chromu oraz 10% niklu). Na takie garnki powinni uważać uczuleniowcy, ponieważ nikiel jest silnym alergenem. Należałoby szczególnie kupować produkty marki Florina (dostępne na https://zasmakujradosci.pl/pl/about/florina-30.html). Jest to wiodący producent, który zapewnia doskonałą jakość.

Czy należałoby wybierać niedrogie garnki?

Garnki, jakich cena jest niezwykle niska, mogą być wzrokowo fascynujące, natomiast niejednokrotnie są nietrwałe, szybko ulegają zarysowaniom oraz przypaleniom. Prócz przytoczonych wad, garnki słabej klasy oddziałują negatywnie na atuty smakowe własnych potraw oraz mogą powodować reakcje uczuleniowe np. na nikiel. Nie mamy również pewności, z jakich produktów zostały wykonane lub były sprawdzane, ponieważ bywa, iż brak takiej informacji na pudełku oraz stronie wytwórcy danych garnków.

Dostosuj garnki oraz patelnie do swej kuchni

Pisząc o dostosowaniu, nie mamy na myśli odcieni, lecz ich użyteczność oraz sprzęt AGD, jaki już mamy. Dobierając garnek należałoby zobaczyć czy można go będzie myć w zmywarce. Nie każdy garnek pasować również będzie do kuchenki indukcyjnej. Mając ją na zaopatrzeniu jesteśmy zredukowani do garnków zrobionych ze stali czy żelaza. Pokrywa to następny element, na jaki należałoby zwrócić uwagę. Do doboru są szklane oraz stalowe.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE