Zagraj dodatkami w pokoju ucznia!

Zagraj dodatkami w pokoju ucznia!

Miejsca do nauki, zabawy oraz odpoczynku powinny spełniać różne funkcje i tworzyć spójną całość. Duża w tym rola odpowiednich dodatków.

W tym artykule:

Nauka

Przestrzeń wydzielona do nauki, zwłaszcza biurko, powinna być bardzo dobrze oświetlona. Ważny jest zarówno dostęp do światła naturalnego, jak i odpowiednio ustawiona lampka – zawsze po przeciwnej stronie ręki, którą piszemy. – Przy wyborze dodatków kierujmy się kolorystyką sprzyjającą nauce, skupieniu i kreatywnemu myśleniu. Sprawdzi się np. biel w połączeniu z szarością, błękitem lub pastelową pomarańczą. Wyposażając pokój w niezbędne akcesoria do nauki, możemy sprawić, że będą one bardziej przyjazne dzięki zabawnej oprawie – linijka w kształcie kota, kolorowe pinezki, zakładka do książki z sową – to jedne z takich przykładów – podpowiada Hanna Maruta, główna stylistka marki home&you.

Zabawa

W miejscu do zabawy bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa, a także możliwość szybkiego uporządkowania przestrzeni. W tym pomocne będą pudełka na zabawki czy kosze na wszelkie drobiazgi. Wielką frajdę małemu uczniowi sprawią nawet zwykłe dodatki, które nie wyglądają zwyczajnie – zegar w kształcie robota, wielka poduszka przypominająca kota lub ramka na zdjęcia z Kubusiem Puchatkiem. Tu możemy również sięgnąć po bardziej intensywne i różnorodne kolory – żółty, czerwony czy zielony.

Odpoczynek

Po intensywnym dniu wypełnionym nauką i zabawą bardzo ważne jest, aby dziecko miało swoje miejsce, w którym będzie mogło się wyciszyć, odpocząć i spokojnie zasnąć. – Wybierając takie dodatki, jak pościel czy inne tekstylia, zwróćmy uwagę na jakość materiałów. Przyjemne w dotyku poszewki na poduszkę, miękki koc oraz komplet pościeli ze stuprocentowej bawełny zapewnią odpowiedni komfort i wygodę – mówi Hanna Maruta z home&you. – Ich dodatkową zaletą mogą być wzory nawiązujące np. do ulubionych bajek. W kolekcji DISNEY home&you połączyliśmy stonowaną kolorystykę z dobrymi materiałami i bajecznymi wzorami – dodaje stylistka.

Więcej dodatków do pokoju ucznia: www.home-you.com

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE