Wyrzeźbij ciało dzięki TBC!

Wyrzeźbij ciało dzięki TBC!

TBC (skrót od: Total Body Condition) to nic innego, jak jedna z odmian aerobiku, polegająca na równomiernym ćwiczeniu mięśni całego ciała. Dlaczego warto zwrócić na nią szczególną uwagę? TBC pozwala nie tylko spalić zbędny tłuszczyk i wyrzeźbić sylwetkę, ale znacznie przyspiesza też metabolizm, a wszystko, w ekspresowym tempie.

Jak wygląda trening TBC?

TBC łączy w sobie elementy treningu aerobowego i wzmacniającego, a wykonywane podczas niego ćwiczenia mają za zadanie równomiernie usprawnić mięśnie całego ciała, bez szczególnego uwzględniania jednej partii, jak np. w przypadku ćwiczeń na dolne części ciała, czy ABT. Trening polega natomiast na wykonywaniu pokazywanych przez instruktora fitness sekwencji nieskomplikowanych układów tanecznych, w rytm popularnych przebojów tanecznych.

W celu urozmaicenia treningu, instruktorzy często wykorzystują podczas ćwiczeń różne sprzęty, takie jak: hantle, step, piłkę, czy obciążenie na nogi. Ćwiczenia polecane są chętnym w każdym wieku, bez względu na ich kondycję fizyczną. Osoby słabsze kondycyjnie, muszą jednak pamiętać o tym, aby od początku ćwiczeń zbytnio się nie forsować. W tym celu zaleca im się np., rezygnację z obciążenia.

Co zyskasz dzięki ćwiczeniom TBC?

Trening TBC przynosi same korzyści. Dzięki niemu:

  • znacznie schudniesz – godzina treningu pozwala pozbyć się nawet 500 kcal,
  • rozerwiesz się – godzina ćwiczeń w rytm tanecznej muzyki sprawia, że na TBC można poczuć się niemal jak na dyskotece ;),
  • poprawisz kondycję i wydolność organizmu – trening TBC to najlepszy sposób na usprawnienie organizmu bez obciążania stawów,
  • polepszysz swoją pamięć ruchowa i poczucie rytmu,
  • przyspieszysz metabolizm,
  • zyskasz więcej energii i lepsze samopoczucie nawet na długo po wyjściu z treningu.

Znając już tajniki TBC, dla własnego zdrowia i urody, nie zwlekaj, tylko już dziś zapisz się na zajęcia do swojego klubu fitness.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE