Jak ukryć niedoskonałości na twarzy? Tylko sprawdzone rozwiązania

Jak ukryć niedoskonałości na twarzy? Tylko sprawdzone rozwiązania

Piękna i gładka skóra jest naprawdę rzadkością. Zanieczyszczenia powietrza, alergeny zawarte w pożywieniu i kosmetykach, zapchane pory skóry, nadprodukcja sebum czy wreszcie uszkodzenia skóry – wszystko to wpływa na powstawanie niedoskonałości na twarzy. Zaczerwienienia, wypryski, bliznowce. Takie elementy chcemy ukryć. Jak może to zrobić mężczyzna, a jak kobieta? Oto nasze propozycje.

Mężczyzno, zapuść brodę

Jeśli na twarzy pojawiają się wypryski czy przebarwienia, to oczywiście najpierw warto pozbyć się stanu zapalnego. Trzeba udać się do dermatologa, który przepisze leki czy maści. Pozwolą one zniwelować stan zapalny. Wtedy można pomyśleć o zapuszczaniu brody, która zakryje niedoskonałości.

Warto jednak pamiętać, że włosy na bliznach nie rosną i będzie trzeba zapuścić dłuższe włosy w miejscach sąsiadujących z blizną, aby ją zakamuflować. Można spróbować również przeszczepu włosów. Przydatne mogą okazać się preparaty uzupełniające ubytki zawierające w swoim składzie drobinki bawełny. Oczywiście muszą być one dopasowane kolorystycznie.
Aby Twoja broda estetycznie się prezentowała, musisz o nią dbać stosując balsamy do brody.
Tu konieczny będzie wybór produktu, który odpowiednio nawilża, zatem skóra nie jest przesuszona, ale jednocześnie nie pozostaje na niej tłusty film.

Istotne znaczenie ma skład produktów pielęgnacyjnych, bowiem te zawierające olej mineralny czy SLS mogą skutkować pojawieniem się wyprysków. Zawartość w balsamie do brody parabenów czy silikonów, a nawet sztucznych barwników będzie sprzyjać podrażnieniom. Dlatego należy wybierać te wysokiej klasy, aby cieszyć się atrakcyjną brodą, bez podrażnień.

Korektory, podkłady pudry, czyli działanie tymczasowe dla kobiet, ale i mężczyzn

Jak wiadomo niedoskonałości mogą pojawić się w najmniej spodziewanym momencie. Zła dieta czy stres, a nawet wahania hormonalne powodują, że od czasu do czasu na naszych twarzach pojawiają się niechciane wykwity. Można je jednak niwelować zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Wystarczy dobrać odpowiedni podkład i korektor do twarzy, by zmniejszyć widoczność. Całość może okrasić puder, najlepiej transparentny, o lekkiej formule. Oczywiście są mężczyźni, którzy nigdy po korektor nie sięgną i dla nich polecamy rozwiązanie nr1, a jeśli broda im nie rośnie, to…

Nakrycie głowy i fryzura odwrócą uwagę od niedoskonałości na twarzy

Wszelkie niedoskonałości twarzy są najbardziej widoczne dla nas samych, ponieważ inni ludzie zwracają uwagę często na zupełnie inne rzeczy, np. sylwetkę, uśmiech czy kształt twarzy lub oczu. Już większą uwagę zwraca fryzura. I to właśnie ona będzie naszym kolejnym kamuflażem. Oczywiście jeśli niedoskonałości występują na czole to przyda się dłuższa grzywka. Można postawić na prostą lub asymetryczną.

Przy niedoskonałościach na linii szczęki można postawić na dłuższe cięcie. Włosy do ramion dla mężczyzn to oczywiście fryzura dla surfera, a dla pań sprawdzi się klasyczny bob. Odwracanie uwagi od niedoskonałości to także zastosowanie nakrycia głowy, najlepiej kapelusza z dużym rondem albo czapeczki full cup.

A może niedoskonałości spróbować wyleczyć, a jeśli się nie da może warto je zaakceptować? Warto udać się po poradę do dermatologa. Jeśli nic nie da się zrobić, pozostaje pogodzić się z przebarwieniem czy blizną. Taki element może zresztą dodać charakteru i wyróżnić Cię spośród innych.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *