Waga… na wagę złota

Waga… na wagę złota

Inicjatywa „Your Weight in Gold” (w wolnym tłumaczeniu: „Twoje kilogramy w złocie”) to 30-dniowe wyzwanie, którego celem jest zmotywowanie obywateli Dubaju do walki z nadwagą. Nagrodą w nim – gram złota za każdy stracony kilogram. Zwycięzcą – każdy, kto schudnie minimum 2 kilogramy.

„Your Weight in Gold” – zasady konkursu

Do konkursu może przystąpić każdy mieszkaniec Dubaju spełniający jeden tylko warunek – musi być otyły. Aby otrzymać nagrodę, do końca trwania wyzwania musi w zdrowy sposób pozbyć się przynajmniej 2 kilogramów. Ale to nie wszystko – na koniec konkursu (16 sierpnia) trzy osoby, które schudły najwięcej, wezmą udział w losowaniu nagrody głównej: 20,000 dirhamów (5,400 dolarów).

Nie bez powodu wyzwanie „Your Weight in Gold” zbiega się z ramadanem – miesiącem postu, w czasie którego zabronione jest przyjmowanie pokarmów i napojów od wschodu do zachodu słońca. W tym okresie wiele osób po zmroku spożywa duże ilości jedzenia, co zdecydowanie odradzane jest przez dietetyków. To, w połączeniu z rosnącymi liczbami osób jedzących na co dzień w fast foodach i coraz mniejszej ilości czasu poświęcanej na wysiłek fizyczny, prowadzi do alarmująco licznych przypadków nadwagi i otyłości.

Czy taka inicjatywa będzie mieć długofalowe skutki? Trudno powiedzieć, trzeba jednak przyznać, że o lepszej motywacji do odchudzania dawno nie słyszeliśmy.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE