W czym prać ciuchy sportowe?

W czym prać ciuchy sportowe?

Wszystko z uwagi na swoją specyficzną strukturę, która stwarza idealne warunki do namnażania się bakterii, odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Ubrania sportowe dla zachowania swojego pierwotnego wyglądu, potrzebują odpowiednich metod czyszczenia i pielęgnacji. Aby utrzymały wodoodporne i oddychające właściwości, muszą być prane w delikatnych środkach. Polecanym detergentem do tego typu ubrań jest płyn do prania Perwoll, który nie tylko skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy, ale również nadaje ubraniom świeżego, długo utrzymującego się zapachu. Może być również stosowany do prania odzieży wzbogaconej w membranę.

Zasady stosowane podczas prania odzieży sportowej

Kluczowym czynnikiem istotnie przekładającym się na wytrzymałość odzieży sportowej jest temperatura, w jakiej pierzemy. Informacje na ten temat znajdują się na metce producenta. Zazwyczaj jest to 30 stopni. Praktyka jednak pokazuje, że takie parametry mogą okazać się niewystarczające w przypadku mocno zabrudzonej lub przepoconej odzieży. W takiej sytuacji o wiele lepszym rozwiązaniem będzie dodanie do prania niewielkiej ilości octu, który nie tylko utrwali kolor, ale również zabije bakterie, eliminując nieprzyjemny zapach.

Po co zmiękczacze?

W przypadku prania odzieży sportowej, nie zaleca się stosowania środków chemicznych, gdyż substancje w nich zawarte mogą uszkodzić właściwości ubrań technicznych. Z kolei proszek narusza ich strukturę, powodując nieestetycznie wyglądające rozciągnięcie. Jaka zatem forma detergentu okazuje się najlepsza? W tym przypadku prym wiodą płyny do prania, w szczególności te specjalistyczne, które z uwagi na starannie wyselekcjonowany skład chronią membranę odzieży, zapobiegają uszkodzeniu, a także eliminują nieprzyjemny zapach.

W sytuacji, gdy posiadana przez nas odzież sportowa nie jest wyposażona w membranę, wówczas mamy do dyspozycji szerszy zakres temperatur. Nie mniej jednak, stosowanie płynu do prania w tym przypadku również okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Pranie ręczne zamiast mechanicznego

Nie od dziś wiadomo, że dzięki praniu ręcznemu nasza ulubiona odzież na dłużej zachowuje swój pierwotny wygląd. Zasada dotyczy zarówno ubrań codziennych, jak i sportowych. W szczególności mowa o butach, które po wyjęciu z pralki nie zawsze mogą zachwycić nas swoim wyglądem.

Odzież sportowa, z uwagi na specyficzny rodzaj zastosowanej tkaniny, wymaga szczególnej opieki. Proszki do prania czy pralnie chemiczne zamiast pomóc – zaszkodzą, gdyż naruszą delikatną strukturę membranową. Aby zatem zachować świeżość i trwałość posiadanych ubrań funkcyjnych, zaleca się stosowanie specjalnie przeznaczonych w tym celu płynów do prania. Jeden z nich to nowość w ofercie firmy Perwoll – żel do prania Sport – który można kupić np. tutaj: http://laboratoriumpanidomu.pl/perwoll.html

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Poduszka Lotari: poleca się na prezent
Tapeta Na ścianę: jak ją położyć?
Przeprowadzka: jak na nas wpływa?
Prezent Na Walentynki: zainspiruj się nowa kolekcją home&you
Eleganckie Dodatki: urządź swój dom na karnawał