Victoria Beckham – od girlsbandu do high fashion

Victoria Beckham – od girlsbandu do high fashion

Jak to możliwe, że była spicetka przeobraziła się z jedną z najlepszych projektantek mody i jedną z najlepiej ubranych kobiet na świecie? Czym wyróżniają się ubrania, które wychodzą spod jej ręki? Zapraszamy do lektury. 

Narodziny gwiazdy

Victoria urodziła się jako trzecie, najmłodsze dziecko w dość zamożnej angielskiej rodzinie – jej ojciec był inżynierem elektroniki, a matka zajmowała się domem. W 1994 roku Victoria, marząca o karierze piosenkarki, wygrała casting do angielskiego girlsbandu Spice Girls, co prawdopodobnie na zawsze odmieniło jej życie. Media szybko nadały jej przydomek Posh (elegancki, wytworny) i bacznie zaczęły obserwować każdy jej krok. Z nieokreślonego bliżej powodu to właśnie ona stała się najczęściej krytykowaną spicetką – nieustannie nazywana była „brzydulą”, „pustą lalą”, wyśmiewano jej styl, brak umiejętności wokalnych, krzywe zęby czy problematyczną cerę. Nawet związek ze znanym brytyjskim piłkarzem Davidem Beckhamem został natychmiastowo uznany za objaw jej wyrachowania i poszukiwania koneksji w świecie show-biznesu. A co na to wszystko Victoria? Nic. Dalej robiła swoje.

Ewolucja stylu

Pod koniec lat 90. zespół Spice Girls rozpadł się. Uwaga Victorii została wówczas skierowana na świat mody – jako modelka wystąpiła na Londyńskim Tygodniu Mody, a następnie została muzą Roberta Cavalliego. Jej pierwszym projektem była linia jeansów, która nie spotkała się ze zbyt dużym zainteresowaniem. Mimo to Victoria coraz lepiej czuła się w modowym biznesie. Pod wpływem nowych przyjaciół (takich jak m.in. Marc Jacobs) i inspiracji diametralnie zmieniła swój styl – zrezygnowała z kiczowatych ubrań, powiększonego biustu, przesadnej opalenizny czy rozjaśnianych włosów, stawiając na minimalizm. W 2008 roku wypuściła pierwszą autorską linię ekskluzywnych ubrań, która spotkała się z olbrzymim uznaniem krytyków. 

Ubrania od Victorii Beckham

Marka odzieżowa Victorii bardzo szybko podbiła świat mody, przynosząc jej wiele prestiżowych nagród (została odznaczona m.in. „Designer Brand of the Year” w roku 2011). Ubrania i dodatki projektowane przez byłą spicetkę charakteryzują się niezwykłą, wręcz architektoniczną dbałością o detale, minimalistycznym wzornictwem i strukturalnymi, geometrycznymi krojami. Niestety w Polsce wciąż nie doczekaliśmy się oficjalnego butiku Victorii – ubrania jej projektu możemy aktualnie jedynie kupować za granicą lub w sklepach online, na przykład luksusowych komisach z odzieżą takich jak TheTags.com.

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Białe Trampki: uniwersalne buty do różnych stylizacji
Kolekcja ślubna Bonprix: zainspiruj się!
Etui Do Telefonu: wyróżnij swój telefon
Zegarki Fossil: nowa jesienna kolekcja
Sylwestrowa Moda: podpowiadamy, co założyć
Akcesoria Parfois: modne dodatki na wiosne i lato