Twarz w kształcie gruszki/trapezu – dobór fryzury, makijażu i dodatków

Twarz w kształcie gruszki/trapezu – dobór fryzury, makijażu i dodatków

Wąskie czoło i szeroka sfera szczęki – do tego typu twarzy zaliczymy zarówno kształt gruszki, jak i trapezu. Czym się między sobą różnią? Gruszka ma nieco bardziej zaokrąglone rysy i linię włosów, tymczasem Trapez jest bardziej „kanciasty”. Oba te kształty jednak chciałyby tego samego: wysmuklenia twarzy i zrównoważenia dysproporcji pomiędzy czołem i policzkami. Jest na to kilka sposobów, które opisujemy poniżej. Jednocześnie gorąco zachęcamy do tego, by nie ukrywać swojej twarzy, ale podkreślać jej atuty i nie bać się od czasu do czasu zupełnie jej odkryć!

Dobór fryzury

Celem Gruszek i Trapezów, które nie przepadają za swoim kształtem twarzy, jest zrównoważenie wąskiego czoła i szerszej szczęki. Aby to osiągnąć, trzeba pamiętać o trzech podstawowych trikach: objętości na czubku głowy, asymetrii i odsłanianiu czoła.

DŁUGOŚĆ. U Gruszek i Trapezów doskonale sprawdzą się fryzury typu bob oraz lob (dłuższy bob), w związku z czym zarówno właścicielki krótkich, jak i średniej długości włosów spokojnie znajdą odpowiednie cięcie dla siebie. Jeśli masz długie włosy, pamiętaj, by je pocieniować, tak, by zawsze mieć parę kosmyków o długości sięgającej brody (przydadzą Ci się, kiedy będziesz chciała związać włosy!).

GRZYWKA. Prosta grzywka ukryje czoło, jeśli więc nie chcesz jeszcze bardziej uwydatnić szerokości szczęki, lepiej z niej zrezygnuj. Jeżeli zależy Ci na zmianie i nastawiłaś się właśnie na grzywkę, niech będzie skośna i lekko zaokrąglona.

PRZEDZIAŁEK. Polecamy przedziałki boczne i głębokie, które złagodzą kształt twarzy i sprawią, że czoło będzie wydawało się nieco szersze, niż jest w rzeczywistości.

LOKI, FALE. Tak – byle nie były najobszerniejsze w obrębie szczęki i brody. Zawsze pamiętaj o podnoszeniu włosów na czubku głowy (np. przy pomocy lakieru do włosów).

KUCYKI, UPIĘCIA. Jak już wspomnieliśmy przy opisywaniu najlepszej długości włosów, jeśli wiążesz je w kucyk, pamiętaj, by zawsze pozostawić przy twarzy kilka kosmyków sięgających brody. Jeśli układasz włosy w kok, staraj się, by nie były ciasno zebrane i przylegały płasko przy głowie, ale by nieco „odstawały” od głowy. Pamiętaj: im więcej objętości na czubku głowy, tym lepiej! Dzięki niej zrównoważysz szerszą szczękę.

STYLIZACJA. Gruszkom i Trapezom do twarzy będzie we wszelkich asymetrycznych fryzurach z głębokim przedziałkiem. Odsłoń zupełnie jedną część twarzy i przenieś włosy na drugą, zwiąż włosy w bocznego kucyka lub w warkocz opadający na ramię – możliwości jest wiele, dlatego nie bój się zaryzykować i kombinuj z fryzurami!

NIE POLECAMY. Prostych grzywek; przedziałka pośrodku głowy; włosów o równej długości; fryzur mocno przylegających do głowy.

Dobór makijażu

Makijaż u Gruszek i Trapezów ma za zadanie wysmuklić twarz, wydłużyć czoło i zwęzić policzki. Oto kilka trików, które w tym pomogą.

MODELOWANIE. Potrzebne nam będą podkłady w trzech odcieniach: jak najbardziej zbliżonym do koloru naszej cery, ciemniejszy od niej o około dwa tony i nieco jaśniejszy. Najpierw nakładamy podkład neutralny. Podkład jaśniejszy nakładamy na czoło, które chcemy optycznie powiększyć, obszar pod oczami i brodę i zacieramy granice pomiędzy tonami. Podkład ciemniejszy, który optycznie pomniejsza, nakładamy na boki twarzy (policzki) i żuchwę. Modelować możemy także bronzerem.

OCZY. Naszym celem jest powiększenie i mocne zaakcentowanie oczu. Nie bój się mocnych kolorów i kresek (szczególnie polecamy makijaż w stylu smoky eye lub cat eye oraz każdą wariację z eyelinerem w roli głównej). Wybieraj mocno wydłużające i pogrubiające tusze, które wyciągną Twoje rzęsy do góry i jeszcze bardziej otworzą oko.

USTA. Jako że staramy się przyciągać uwagę do górnej partii twarzy, polecamy delikatne i jasne szminki i błyszczyki, które subtelnie podkreślą usta, ale nie ściągną wzroku w stronę szczęki.

BRWI. Odradzamy skracanie brwi – im dłuższy (i chudszy) łuk, tym lepiej.

Dobór dodatków

KOLCZYKI. Odradzamy krótkie kolczyki, które dodatkowo poszerzą sferę szczęki. Gruszki powinny sięgać po kolczyki prostokątne lub podłużne, natomiast Trapezy – po kolczyki owalne.

NASZYJNIKI. Gruszkom polecamy nieco bardziej kanciaste naszyjniki, Trapezom – okrągłe. Wszystkim natomiast zalecamy biżuterię, która będzie leżeć minimum pod obojczykiem.

OKULARY. U Gruszek i Trapezów najlepiej będą wyglądać okulary w stylu kocich oczu (wydłużą górną partię twarzy), w stylu aviator oraz szerokie prostokątne oprawki.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE