Twarz owalna – dobór fryzury, makijażu i dodatków

Twarz owalna – dobór fryzury, makijażu i dodatków

Mówi się, że osoby o owalnej twarzy mają szczęście – nie posiadają bowiem do zamaskowania żadnych niedoskonałości i mogą dowolnie przebierać we fryzurach, bo większość z nich i tak będzie do nich pasować. To jednak tylko uogólnienie – mało kto z nas jest w pełni zadowolony ze swojego wyglądu i zawsze znajdzie się coś, co chcielibyśmy zmienić. Dlatego podpowiemy Wam, jak wyeksponować to, co w twarzy najbardziej nam się podoba, a czego unikać, żeby nie podkreślać jej nielicznych mankamentów.

Dobór fryzury

Tu, trzeba przyznać, posiadacze owalnej twarzy mają trochę szczęścia i duże pole do popisu – jest tylko kilka fryzur, których powinni unikać, i całe mnóstwo, z których mogą wybierać.

UPIĘCIA, KUCYKI, WARKOCZE. Zdecydowane TAK dla wszelkich fryzur opierających się na upinaniu czy wiązaniu włosów. Najlepiej, żeby włosy były zaczesane do góry i nieco podniesione (objętość włosów to duży sprzymierzeniec owali).

DŁUGOŚĆ. Dowolna – szczególnie, jeśli nie zależy Ci na optycznym skracaniu twarzy. Jeżeli nie chcesz jej dodatkowo wydłużać, idealna będzie długość sięgająca ramion.

GRZYWKA. Prosta – jeśli chcesz skrócić optycznie twarz. Ukośna – szczególnie polecana, jeśli towarzyszy dużym objętościom.

PRZEDZIAŁEK. Najlepszym rozwiązaniem jest przedziałek boczny. Jeśli bardzo zależy Ci na przedziałku na środku głowy, pamiętaj, by włosy nie były oklapnięte i nie zasłaniały twarzy.

JAK SKRÓCIĆ OPTYCZNIE TWARZ? Poprzez grzywkę i fale.

NIE POLECAMY. Przyklapniętych włosów (także grzywki), przedziałka pośrodku głowy i długich, prostych włosów opadających na twarz.

Dobór makijażu

Posiadaczki twarzy owalnej nie muszą przestrzegać wielu zasad, by dobrze wyglądać na co dzień. Poniżej opisujemy kilka kwestii, które warto mieć na uwadze.

PODKREŚLANIE KOŚCI POLICZKOWYCH. To jeden z Twoich największych atutów – dlatego warto go zawsze podkreślać! Najlepiej sprawdzi się nałożony na rozświetlający podkład róż (w przypadku jasnej cery – w kolorze jasnego różu, w przypadku cery ciemniejszej – brzoskwiniowy).

NATURALNE BRWI. Radzimy pozostać przy naturalnym łuku brwi – on najlepiej podkreśli oczy.

RÓWNOWAGA W MAKIJAŻU. Twarz owalna ma bardzo delikatne rysy, w związku z czym nie należy przesadzać z makijażem. Jeśli wybierasz mocno czerwoną szminkę – oczy pomaluj jedynie cieniem w jasnobrązowym kolorze i nałóż warstwę tuszu do rzęs, jeśli podkreślasz eyelinerem oczy – pozostaw usta w ich naturalnym stanie, ewentualnie nałóż jedynie bezbarwny błyszczyk.

Dobór dodatków

Tu nie ma żadnych nakazów i zakazów – poza doborem dodatków w odpowiednim kolorze. Posiadacze owalnej twarzy przy wyborze biżuterii i innych akcesoriów mogą kierować się wyłącznie własnym gustem i upodobaniami – szczęściarze!

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE