Twardy materac do spania – czy jest dla każdego?

Twardy materac do spania – czy jest dla każdego?

Ci, którzy zdecydowanie wolą twarde materace muszą pamiętać o tym, że zbyt sztywny rodzaj może wywołać szereg ucisków, a te w rezultacie skutkują bólami kręgosłupa, mięśni czy dolegliwościami ze strony narządów wewnętrznych.Czy każdy może spać na twardym materacu i jak wybrać odpowiedni model dla siebie? Podpowiadamy.

Dla kogo przeznaczony jest materac twardy?

Twardość materaca to odczucie subiektywne. Dla jednej osoby materac wydaje się być miękki, podczas gdy dla innej jest już zbyt twardy i niewygodny. Oprócz indywidualnych upodobań twarde materace zalecane są przede wszystkim tym, których masa ciała wynosi pomiędzy 100 a 120 kg.

Większość osób o standardowej sylwetce wybiera raczej materace średnio twarde, ale bywa, że ktoś wysypia się tylko na materacu twardym i nie wyobraża sobie innego. Jeśli ten służy mu na co dzień i nie wywołuje żadnych problemów ze zdrowiem, jest to jak najbardziej dobra decyzja.

Jakiego rodzaju twardy materac wybrać?

Poza samą twardością każdy materac posiada szereg innych parametrów, które trzeba wziąć pod uwagę. Pierwszy z nich to na pewno rodzaj materiału, z jakiego materac został wykonany. Inaczej zachowa się materac twardy sprężynowy, a inaczej lateksowy. Istnieje wiele rodzajów materacy, dlatego można wybrać dla siebie idealny model, spełniający wszystkie nasze oczekiwania. Rodzaje materacy:

  • sprężynowe kieszeniowe i Multipocket,
  • bonellowe,
  • lateksowe,
  • piankowe,
  • termoelastyczne,
  • kokosowe.

Stwórz od podstaw własny materac!

Każdy z producentów oferuje swoją własną gamę produktów. Z reguły twardsze są materace sprężynowe, a bardziej miękkie te z pianki lub lateksu. W sklepie internetowym Sweetsen.pl każdy klient sam projektuje swój materac od początku do końca, wybierając jego materiał, stopień twardości, rozmiar i wysokość. W ten sposób otrzymuje produkt przygotowany według jego indywidualnych potrzeb. Decydując się na materac twardy, na pewno trzeba zapoznać się ze szczegółowym opisem producenta, aby mieć pewność, że będzie to produkt spełniający wszystkie wymagania.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE