Telewizor w kuchni

Telewizor w kuchni

Dlaczego nie uzupełnić kuchni o taki sprzęt, jak telewizor? Dowiedz się, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie.

Idealne miejsce dla TV

Miejscem, gdzie najczęściej spotykają się domownicy, jest kuchnia – urządzanie pomieszczenia powinno spełniać przede wszystkim wymogi funkcjonalne. Należy zadbać o to, aby telewizor stał w miejscu, któremu nie zagraża zniszczenie, np. zachlapanie lub zaparowanie. Powinien również umożliwiać komfortowe oglądanie telewizji – tak, aby nie trzeba się ciągle odwracać czy podnosić głowy. Na drugim miejscu znajduje się estetyka – warto zadbać o to, by TV pasował do aranżacji kuchni.

Urządzenie można ustawić na regale lub na szafie i tak wkomponować w pozostałe wyposażenie, aby sprzęt nie wyróżniał się. Idealnym miejscem jest wnęka, którą można pomalować na kolor współgrający z przewodnim motywem kolorystycznym w kuchni. Jeśli nad lodówką jest wolne miejsce, także można je zagospodarować – zawiesić telewizor pod sufitem. TV może być powieszony również nad blatem za pomocą uchwytu. Kolejnym pomysłem wartym rozpatrzenia jest umieszczenie urządzenia w rozsuwanej szafce nad wejściem do kuchni. Inną propozycją, która umożliwia maksymalne zagospodarowanie przestrzeni, jest postawienie telewizora w rogu. Producenci sprzętu RTV proponują łączenie urządzeń, np. zakup lodówki z wbudowanym telewizorem.

TV w kuchni – zalety

Telewizor w kuchni uprzyjemnia takie czynności, jak gotowanie, zmywanie, sprzątanie. TV umożliwia swobodny dostęp do wiadomości czy ulubionych seriali. Można go także wykorzystać jako elektroniczną książkę kucharską – przy oglądaniu programów kulinarnych. Telewizor w kuchni przyda się zapracowanym mamom, które dzięki takiemu rozwiązaniu mają możliwość jednocześnie gotować posiłek, zajmować się dzieckiem i oglądać ulubiony program. Zapracowani rodzice mogą także kontrolować, jakie bajki wybiera ich pociecha.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE