Te porady pomogą znaleźć Ci najlepszy materac do spania

Te porady pomogą znaleźć Ci najlepszy materac do spania

Na rynku dostępnych jest wiele materacy, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie ten idealny. Mnogość rodzajów sprawia, że nie każdy wie, na jaki model się zdecydować, dlatego konieczne jest poznanie zalet i minusów wszystkich rozwiązań.

Co należy mieć na uwadze przy wyborze materaca?

Najlepsze materace to takie, które zapewniają komfortowy sen i nie powodują żadnych bólowych dolegliwości. Wbrew pozorom nie jest wcale tak łatwo dobrać dla siebie idealny materac, gdyż każdy ma inne potrzeby, oczekiwania i preferencje.

Dla wielu osób najważniejszym kryterium przy wyborze jest cena, ale tak naprawdę to ważniejszy jest stosunek ceny do jakości. Nie trzeba wydawać fortuny na najwyższej jakości materac, ale nie ma też co oszczędzać na tym istotnym elemencie wyposażenia sypialni. Dobrej jakości materac można kupić już w cenie trzystu złotych.

Kolejną kwestią jest długość materaca, szczególnie jeśli ktoś jest wysoki. Osoby niższe są w bardziej komfortowej sytuacji. Zasada jest taka, aby kupować materac dłuższy od naszego wzrostu o min. 20 cm. Jest to optymalne rozwiązanie, dzięki któremu będzie można liczyć na komfortowe warunki do snu.

Nie brakuje stacjonarnych sklepów, gdzie można obejrzeć, dotknąć i przetestować materace. Jak najbardziej warto je odwiedzić, ale dokonać zakupu lepiej jest w sklepie internetowym, gdzie ceny są o wiele niższe. Mona wówczas kupić nawet lepszy materac w tej samej cenie.

Jako, że nikt nie kupuje co roku materaca, warto od razu zainwestować w model wysokiej jakości, który posłuży nam przez długi czas. Uwagę należy zwrócić także na kwestię twardości materaca, opierając się o przedział wagowy stosowany przez producenta.

Cięższe osoby potrzebują materaca o większej twardości. Zasada jest taka, że materac nie może być zbyt miękki ani zbyt twardy. Nie mają one korzystnego wpływu na kręgosłup. Każdy ma jednak swoje indywidualne preferencje, dlatego wybór należy do niego.

Pozycja, w której śpisz ma znaczenie

Nie każdy ma na uwadze przy wyborze materaca to, w jakiej pozycji śpi na co dzień w łóżku. Jest to jednak bardzo istotne, gdyż każda z pozycji wymaga innych parametrów od materaca.

W przypadku spania głównie w pozycji bocznej, zaleca się wybrać materac o twardości w zakresie 3-6, czyli od miękkiego do średniego. Takie materace zapewniają odpowiednie wparcie dla pleców i kręgosłupa.

Z kolei osoby preferujące spanie na plecach powinny wybrać materac o twardości w zakresie 6-8, czyli średni lub twardy. Największy nacisk kładzie się na zapewnienie odpowiedniego wsparcia kręgosłupowi.

Śpiąc na brzuchu, potrzebny będzie materac o twardości w zakresie 4-9, czyli średni lub twardy. Zbyt miękki materac nie będzie w stanie utrzymać właściwej postury ciała i obudzimy się z bólem kręgosłupa. Mogą nawet wystąpić problemy z oddychaniem.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl/12-materace-do-spania

ARTYKUŁ  ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE