Tanie loty, czyli coś, na co cię stać!

Tanie loty, czyli coś, na co cię stać!

Dzięki tanim lotom można dostać się w kilka godzin do każdego praktycznie rejonu Europy. Jak znaleźć najlepsze oferty?

Gdzie szukać tanich lotów?

Istnieje kilka sposobów na znalezienie tanich lotów. Można odwiedzać strony przewoźników i sprawdzać, w jakich cenach są dane rejsy. Opcja druga to odwiedzanie serwisów zajmujących się sprzedażą lotów oraz noclegów. W końcu trzecia, najbardziej rozsądna, to wyszukiwanie tanich lotów za pomocą specjalistycznych stron, które zajmują się takimi właśnie działaniami. W przypadku opcji pierwszej wiąże się to z czasochłonnością – należy odwiedzić co najmniej kilka witryn, zapisać oferowane ceny, terminy, itp. W przypadku drugim opcja ta odpada, gdy użytkownika interesują tylko tanie loty, a noclegi nie mają znaczenia (np. leci się w odwiedziny do rodziny lub wraca tego samego dnia). Wyszukiwarki tanich lotów podają wszystkie dane w każdej chwili i mają w swoich zasobach oferty niemal każdego przewoźnika.

Jak szukać?

Aby wyszukiwanie tanich lotów było skuteczne, najlepiej podać miasto wylotu. Jeżeli mieszka się w miejscowości bez lotniska, dobrze wybrać najbliższe w okolicy, co pozwoli na zaoszczędzenie czasu związanego z dojazdem. Z popularnymi kierunkami rejsów nie powinno być problemów. Tanie linie lotnicze odwiedzają wszystkie największe i najbardziej znaczące miasta Europy, jak Londyn, Rzym, Madryt, Paryż czy Barcelonę. Jeżeli wybieramy się do miasta mniej znanego, wówczas należy wybrać najbliższe mu lotnisko. Serwisy wyszukujące tanie połączenia często umożliwiają od razu rezerwację biletu z wyprzedzeniem. Jest to dodatkowa korzyść dla użytkownika, ponieważ wówczas koszt wychodzi znacznie mniejszy. Oczywiście sytuacja taka nie jest możliwa w przypadku nagłego wyjazdu, ale i tutaj dzięki wyszukiwarce da się znaleźć tani lot w najbliższym możliwym terminie. Jeśli mamy w planach częstsze loty, wówczas warto wybrać sobie przewoźnika, z którego usług będzie się korzystać. Dlaczego? Otóż wiele firm docenia stałych klientów i mogą oni liczyć na korzyści, np. zniżki.

Kto jest najlepszy?

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wyszukiwanie tanich lotów wygląda wszędzie podobnie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, ile bagażu można zabrać ze sobą w ramach opłaty za bilet oraz gdzie w mieście docelowym ląduje samolot przewoźnika. Jeżeli leci się zwiedzać, warto, aby lotnisko położone było jak najbliżej miasta. Zdarza się, że jest ono położone kilkadziesiąt kilometrów od centrum, ale w takich przypadkach w dotarciu do celu pomogą autobusy i pociągi, kursujące z portu lotniczego do miasta.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE